Začněte tříděním a demontáží nábytku
Ještě, než se rozhodnete vynášet z bytu nebo ze sklepa předměty k likvidaci, měli byste v nich mít přehled a roztřídit je podle toho, kam je budete postupně odvážet. Teprve pak si zajistěte pronájem přívěsného vozíku, abyste zbytečně neplýtvali časem. Začít byste měli rozebráním nábytku na dílčí části, pochopitelně pokud se jedná o nábytek, který vyhodíte, nemusíte se s tím nějak „párat“, vypomůžete si velkým kladivem a plochým sekáčem a podstatné je, abyste ušetřili co nejvíce objemu nákladového prostoru.
Jakmile bude nábytek připravený k transportu, měli byste odkládat na jednotlivá místa v úložném prostoru předměty podle typu odpadu, tedy konkrétně zvlášť papír, plasty, kov, elektro odpad a samozřejmě nebezpečný odpad, jako jsou zářivkové trubice, autobaterie, různé chemikálie, barvy, hořlaviny atp.
Přívěs nepřetěžujte
Ať už máte k dispozici přívěs pronajatý nebo vlastní, důležité je, abyste s ním zacházeli tak, aby nedošlo k jeho poškození, a zároveň k dopravní nehodě kvůli nadměrné zátěži. Budete-li např. nakládat trezor nebo starožitný stůl, skříně, postele, případně nějaké velmi těžké stroje, např. hoblovku, měli byste znát nosnost přívěsu a hmotnost nákladu. Pokud si nejste těmito údaji jisti, raději se otočte s vozíkem vícekrát, než riskovat nějaký problém.
Co dokáže přetížený vozík připojený za tažné zařízení na auto Toyota https://www.amsa.cz/Toyota, by vám mohla vyprávět spousta a řidičů, kupříkladu se klidně může stát, že bude zdánlivě jízda zpočátku probíhat klidně a bez náznaků nějakých potíží, až se v jedné ostřejší zatáčce bude vozík ubírat díky setrvačné síle stále kupředu, zatímco vy se budete snažit vůz stáčet v jízdním pruhu do zatáčky. Můžete se pak lehce ocitnout v protisměru, a bude-li zrovna zatáčka nad nějakou roklí, od níž vás bude dělit jen tenké plechové svodidlo, zkuste si domyslet, jak by to mohlo skončit.