Instalatéři vykonávají velmi zodpovědnou profesi, která zajišťuje i havarijní servis. To znamená, že instalatéra můžete volat prakticky kdykoli, třeba i o půlnoci a ve sváteční den. Je to služba podobná Integrovanému záchrannému sboru, tedy hasičům, policistům a lékařské zdravotnické službě. Kdy instalatéry povolat k vám domů i mimo běžnou pracovní dobu, abyste zbytečně nezneužívali jejich náročnou profesi?
Únik plynu – instalatéři mají na starosti i rozvody a spotřebiče na zemní plyn. Nejnebezpečnějšími závadami jsou úniky plynu, tehdy volejte okamžitě, protože hrozí nebezpečí výbuchu. Havarijní servis lze kontaktovat prakticky kdykoli i při závadě plynové karmy, zejména pokud jsou v domácnosti senioři či malé děti, které se bez hygieny v teplé vodě neobejdou.
Výpadek vytápění a prasklé topení – když vám začne odtékat voda z topení v létě, např. v červnu, havarijní služba klidně zavolejte třeba v noci a poraďte se na dálku, co podniknout, např. vypustit vodu z topného systému. Instalatéři pak mohou přijet opravit radiátor až o několik dnů později, protože v červnu nemusíte topit. Mnohem horší je to v lednu, tehdy by měli instalatéři přijet co nejdříve.
Zanesený odpad – výjezdy instalatérů kvůli těmto závadám přichází v úvahu zejména tehdy, selžou-li běžné čisticí postupy, např. louh sodný či gumový zvon. Zanesené odpady mohou souviset i s ucpanou kanalizací před domem, a s tím si amatéři neporadí. Závady tohoto typu vyžadují okamžité řešení zejména tehdy, jsou-li v domě senioři a malé děti, anebo máte pouze jediný záchod v celém domě k dispozici.
Únik vody – instalatéři řeší unikající vodu rovněž co nejdříve, zde je totiž značné nebezpečí průniku vody do elektroinstalace a podmáčení nosné konstrukce objektu, čímž by mohlo dojít k narušení statiky a možnému zřícení či propadu části stavby.