Knižní recenze

Recenze: Láska pod parou

laskapodparou123Název: Láska pod parou / Scorched

Autorka: J. Lynn

Překladatelka: Renata Heitelová

Série: Frigid

Díl: 2.

Počet dílů v sérii: 2

Počet stran: 272

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2015

Vazba: Pevná s přebalem

Oficiální anotace:

Někdy na vás život zanechá stopu.

Vysokoškolačka Andrea většinu času neví, jestli chce Tannera políbit, nebo mu jednu vrazit. Je vážně sexy, s tím svým svůdným pohledem a vypracovaným tělem, ale je to především velký hráč a jeden druhého nedokážou vystát déle než pár minut. Až doteď.

Tanner si je vědom, že mají s Andreou dlouhý vztah plný lásky i nenávisti, ale on chce od ní mnohem víc té lásky. Chce ji. Dnes i zítra. Čím víc ji však poznává, tím je mu jasnější, že Andrea má problém. Balancuje na hraně, a kdykoli se ji Tanner pokusí zachytit, proklouzne mu mezi prsty.

Andree se život vymkl z rukou a nezáleží na tom, že jí chce Tanner pomoci, protože jakmile se vše rozpadne na kusy a ona se řítí ke dnu, jedině ona sama se může zachránit.

Někdy vás život donutí pro lásku těžce bojovat…

První dojmy z obálky:

Ne. Prostě ne. Když vidím tu originální, jsem naštvaná. Vím, že to ladí se sérií Wait for you, ale když je tu lepší a jednodušší cesta…

Hodnocení obálky:

4 hvezdicky

O autorce:

duverujmi2.jpgJ. Lynn je pseudonym autorky Jennifer L. Armentrout, pod kterým píše romantickou sérii Gamble Brothers, „new adult“ romány Počkám na tebe (Wait for You) a Jako led(Frigid) a paranormální sérii Nephilim Rising.

Jennifer L. Armentrout bydlí v Martinsburgu v Západní Virginii v USA. Když právě nepracuje, ráda čte, dívá se na zombie filmy nebo si užívá volný čas se svým manželem a psem Lokim. Hodně času rovněž tráví na Twitteru.

Už na základní škole, když začala psát povídky, snila o tom, že se stane spisovatelkou. A taky jí moc nešla matematika. Jennifer píše paranormální romány pro mládež, sci-fi, fantasy a romance ze současnosti.

Více informací o autorce a jejích knihách najdete na webu jenniferarmentrout.com

Recenze:

Máme zde volné pokračování série Frigid, tentokráte o vedlejších postavách Andree a Tannerovi. Hlavním tématem je zde alkoholismus a vše související s přiznáním vlastní závislosti, i vyrovnání se s ní. Snad netřeba řešit, jak moc jsem se na Lásku pod parou po nedávném přečtení Jako led těšila (protože to určitě znáte sami a jestli ne, mazejte to napravit), pak se mi ji podařilo ukořistit a už putovala na můj noční stolek.

laskapodparou3J. Lynn/Jennifer L. Armentrout už pro nás napsala pěknou kupu knih. Pro mě je to jedna z mých oblíbených autorek, u kterých si odpočinu, zasměju se a občas i něco pochytím. To všechno ve velmi krátkém časovém horizontu, protože píše velmi lehkým stylem a přesto o těžkých tématech. Ani zde tomu nebylo jinak.

Pokud bych měla porovnat první a druhý díl série Frigid, v obou případech se střídají dva pohledy (tady je to Andrea a Tanner), na rozdíl od Kylera a Sydney ale Tanner s Andreou rozhodně nejsou nejlepší kamarádi a už vůbec se nemají rádi. Možná proto se mi dialogy zdály lépe podané, ať už se to týkalo nabroušeného humoru, nebo celkového pojetí vztahu hlavních protagonistů.

Tanner povytáhl obočí. „Stojím si za svým. Fakt moc piješ.“
Sevřela jsem ruce a ostře se nadechla. „Na tvůj názor jsem se neptala, cvokaři.“

laskapodparou2Snad poprvé jsem v žánru New Adult četla o hlavní hrdince, co má problém se závislostí. Konkrétně s alkoholismem. Tvrdým alkoholismem. S depresemi a vším okolo. Žádná odlehčená nálada, kdy by hlavní hrdina hlavní hrdinku v podstatě spasil prvním pohledem, který na ni vrhne (což je dobře, někteří spisovatelé by si měli z J. Lynn brát příklad), všechno je realistické, zdlouhavé, bolestné a jako správná odvykačka (bohužel) práce pro jednoho. Ne, tohle nebylo tak oddechové jako první díl, mnohem víc bych to popsala jako pochmurný a dusivý příběh, který vás bude až do konce štvát a přesto bavit. Což je s ohledem na žánr New Adult pochopitelné – málokdy najdete autorku, která by své knihy nepropletla ostrým vtipem. Přesto to považuji za jistý druh umění. Tím se dostáváme k hlavním postavám…

Muzika nad hlavou duněla do rytmu mého srdce. Pokožku jsem měla vlhkou potem a hrdlo vyprahlé, ale cítila jsem se dobře – ne, báječně. Cítila jsem se báječně – volná a lehká jako peříčko, hlavu požehnaně prázdnou. S úsměvem jsem zvedla ruce, zaklonila hlavu a usmívala se.

laskapodparou1Andrea pro mě byla příšerná, vtipná, upovídaná, zkrátka řečeno směsice všeho dobrého, i zlého. Hrdinka k nakopnutí, i k pomilování, prostě úplně ta nejlepší volba. Tanner, to bylo zlatíčko, které mělo s Andreou skvělou interakci, boží hádky a přesně ty vtipné rozhovory, které se tak skvěle čtou. Kylera a Sydney zde potkáte pochopitelně taky, i když jen jako vedlejší postavy. K těm ani není moc co dodávat, pokud jste četli Jako led (pokud ne, nevím, co vás tu ještě drží), máte je zmapované.

Láska pod parou bylo důstojné pokračování knihy Jako led, možná ještě o kapičku lepší, plné humoru, zábavných situací a přeci něčeho vážnějšího. Pokud se vám příběh Andrey a Tannera líbí a nechce se vám číst první díl, můžu odkývat, že ho k ničemu nepotřebujete, přesto je zde malé riziko, že vám něco vyspoileruje (ne to, co byste už předem nečekali) a ochudí vás o čtenářský zážitek, proto tuto metodu nepodporuji, ale rozhodnutí je samozřejmě na vás. Můj výsledný dojem z knihy/série sice nepřekoná ten ze série Wait for You, ale má k němu slušně nakročeno. Zasloužených 8/10 to vystihne nejlépe.

Hodnocení knihy:

8 hvezdicek

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji e-shopu Knihcentrum