Knižní recenze

Recenze: Bouřlivák

bourlivak1Název: Bouřlivák / The Mighty Storm

Autorka: Samantha Towle

Série: Mighty Storm / The Storm

Díl: 1.

Počet stran: 502

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2015

Vazba: Pevná s přebalem

Děj:

Rokenrolový milostný trojúhelník… životní příběh novinářky Tru Bennettové… a lídra rockové skupiny Mighty Storm Jakea, který jí kdysi zlomil srdce

Tru bylo pouhých čtrnáct let, když její nejlepší kamarád – a první dětská láska – Jake odjel z Anglie a zanechal ji se zlomeným srdcem. Dnes, o dvanáct let později, je Jake světoznámou rockovou hvězdou a snem mnoha žen. Kromě jediné: Tru Bennettové.

Úspěšná hudební recenzentka a novinářka Tru moc dobře ví, že míchat práci se soukromím se nevyplácí. Nyní má před sebou úkol: udělat s Jakem interview, než se jeho kapela vydá na dlouho očekávané turné. A taková příležitost se neodmítá. Tru je rozhodnutá chovat se jako profesionálka, ale přitažlivost, která ani po dvanácti letech nepozbyla na síle, ji zaskočí.

Jakeova nabídka zdokumentovat celé jejich turné je lákavá, avšak má jeden háček: Truina přítele Willa. Je Tru natolik silná, aby odolala atraktivnímu bouřlivákovi, který jí už jednou ukradl srdce? Přežije její vztah s Willem, když teď bude trávit dny v přítomnosti neodolatelného Jakea?

První dojmy z obálky:

Strašně se mi líbí, jak je obálka barevně sladěná a celkově mi přijde lepší, než ta originální. Poklona patří nakladatelství i za to, že pod Bouřliváka (tady se pokouším nesmát) napsali i originální název skupiny „Mighty Storm“.

Hodnocení obálky:

8 hvezdicek

O autorce:

trable5Samantha Towle začala psát svou první knihu v roce 2008, když odešla na mateřskou dovolenou. O pět měsíců později dokončila rukopis a od té doby psát nepřestala. Je autorkou několika knih, z nichž jedna byla vyhodnocena časopisem Wall Street Journal jako bestseller.

Je autorkou i několika románů z oblasti paranormálních jevů, které jsou zasvěceny jejím oblíbeným hudebním skupinám a interpretům, jako např. The Killers, Kings of Leon, Adele, The Doors, Oasis, Fleetwood Mac a mnoha dalším.

Samantha pochází z města Kingston upon Hull ve východním Yorkshiru, vystudovala Salfordskou univerzitu. Dodnes žije s manželem, synem a dcerou v hrabství Východní Yorkshire.

Recenze:

Bouřlivák (ten název je pro mě pořád stejně srandovní) je už druhá kniha autorky vydaná u nás v ČR. Nejdřív to byly Trable. Ty se mi líbily fakt moc, proto jsem hned po přečtení koukala na Goodreads, co dalšího by mě ještě od ní zajímalo, a viděla, že v oblíbenosti u čtenářů vede série The Storm. Pak už jsem první a druhý díl viděla v edičáku a mnula si spokojeně ruce. To, že jsem si v tu chvíli ani nepřečetla anotaci, je samozřejmě pochopitelné.

bourlivak2Autorka začíná hrát na typicky čtivou strunu, která jí oddaně slouží až do konce. Příběh je psán ich-formou se štědrou dávkou dialogů, které vám dělají skvostné mosty přes vyschlé prameny hluchých míst až do asi sto metrů vzdáleného konce. Přibližný překlad: Čekejte pekelnou jízdu.

Samantha Towle využívá všech dostupných zbraní k tomu, aby si získala pozornost a podmanila vaše srdce. A sakra dobře se jí to daří. Přes celou tu bichličku se zvládnete prohryzat skrz naskrz za pár dní a ještě s nadšením kupovat Trable. Pokud už tedy vlastní kopii dávno nemáte. V takovém případě vám nezbyde nic jiného, než juchat nad připravovaným dalším dílem, pro který stejně nemáte žádné rozumné vysvětlení, protože děj vám připadá celkem slušně uzavřený. Ne, že byste si stěžovali…

Nepřipadala jsem si jako potrhlá obdivovatelka Jakea Wetherse. Spíš jako super profesionální novinářka…

bourlivak4Co se týče milostného trojúhelníku, o kterém jste si už mohli něco přečíst v anotaci, vzhledem k náčrtu jednotlivých postav už předem víte, jak to celé skončí. Máme tu Tru, ženskou hrdinku, která má hlavní slovo. Je zde její přítel Will a nakonec Jake, dávný kamarád Tru, který je teď rocková hvězda. Jake je ten arogantní hajzlík, kterého už jen z principu všechny předem milujeme a Will… To je takový ten kořen, kterému chcete už zamávat a popřát mu do budoucna štěstí. Tipli jste si? Jestli ano, tak jste výherce hlavní ceny určitě uhodli. Přesto si těch nefalšovaných 500 stránek přečtete a s chutí užijete. Proč? Protože Samantha Towle.

„Myslím, že mám co nabídnout.“
„Pokračuj.“
„Mluvím o muffinech, Tru. O spoustě muffinů.“

bourlivak3Čeká vás příjemná a sympatická hlavní hrdinka, nepostradatelný humor, spousta emocí a jako třešnička na dortu perfektně dotáhnutý konec. Jo. A taky jeden prevít. Kytara zahrnuta v ceně, samozřejmě… Že vám to zní jako protřelý recept na dokonale čtivou New Adultovku, která vás zahřeje u srdce? Hm, dnes máte dobrý odhad.

Bouřlivák je skvělá, skvělá, skvělá oddechovka, kterou je radost číst a při které na všechno zapomínáte. Pokud máte nějaké obavy z plných linií knihy (protože i když budeme všichni protestovat, v nitru budeme mít z těch obrů nad 400 stran stejně strach), nemáte nejmenší důvod. V tomto případě je to spíš čtenářské nebe, než neštěstí. Knih s rychlým tempem totiž nikdy není dost, víme? Proto je dobré už předem šetřit na další díly, protože se díváte na skvostnou trilogii s plánovanou novelou.

Hodnocení knihy:

9 hvezdicek

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Baronet