Soutěže

Soutěž se strážcem země

galgad

Koncem července jste si mohli přečíst recenzi, začátkem srpna pak rozhovor s autorem. Dnes tu máme slíbenou soutěž. Na úvod musím říct, že jsem se zapřísáhla, že po tak těžkém výběru nejlepšího soutěžního výtvoru už mě nikdy nikdo nedonutí pořádat kreativně založenou soutěž. Jenže já jsem masochista a Galgad mě opravdu bavil, vaše výtvory bych tak viděla moc ráda.

Podmínky jsou jednoduché. Nakreslete, vyfoťte, nebo jinak ztvárněte něco z Galgada a odměna vás nemine. Může to být vlastnoručně malovaný obrázek, fotka, koláž, video… Co vás jen napadne. Pro usnadnění jsem vybrala pár úryvků z knihy, abyste mohli lépe pochopit povahu příběhu – pokud jste knihu samozřejmě ještě nečetli.

Výherci budou dva. Ten první s nejlepším výtvorem získá hlavní cenu, knihu Galgad – příběh strážce země i s podpisem autora, krásný počin v české fantasy sféře. Druhý výherce vybraný losovačem (to znamená, že opravdu stačí jen něco vytvořit a poslat) získá knihu z mé zásoby.

Vaše výtvory mi zasílejte na e-mail fantasy.world.by.ells@gmail.com, do předmětu uvádějte „Soutěž s Galgadem“. Jakmile vaše dílko dostanu, ozvu se vám, že v pořádku došlo.

Soutěžit můžete od 26. 8. 2015 do 26. 9. 2015

***

Následující informace s úryvky poslouží především těm, co se chystají Galgada nějakým způsobem ilustrovat – pokud jste se rozhodli pro vlastní video, poslouží vám oficiální anotace. Přesto nikdy neuškodí zajít sipro trochu inspirace. 🙂

***

Hlavní hrdina Galgad je, jak už název knihy vypovídá, strážce země. Můžete ho zachytit při rozmluvě se zvířaty, nebo jako smrtonosného bojovníka, co si vystačí s vlastníma rukama. Nebo si jednoduše nechat záležet na detailech a ztvárnit ho, jak se vynořuje ze svého dubu – jen nápad.

Když vyšla z kotce Falaihy, polil ji děs. V prachu stáje stálo ohromné stvoření o čtyři hlavy vyšší než dospělý muž. Zelené vlasy, vousy k pasu se plazily po těle barvy kůry dubu.

Meora je hrdá rusovlasá bojovnice, která do své armády jako jediná přijímá i ženy. Zachytit ji můžete s mečem i šípy, koně nevyjímaje.

Za rachotu kopyt vyjela z lesa žena s plamennými vlasy, za ní muži i ženy. Propletla tělo do luku, tasila meč.

Laira je drobná zlatovlasá dívka, která většinu svého času tráví u koní. Obzvlášť v oblibě má Falaihu, které splétá hřívu do copů. I přes svoje vzezření se z ní však v průběhu příběhu stává vozatajka královny Meory.

Na konci stájí vykoukla drobounká dívka. „No vy vypadáte,“ promluvila na oba koně, když pohlédla na zpustlý zjev. „Budu vás muset vyčesat.“

Sargat je hromotluk a bojovník, úzce se s ním pojí Abeira, poloviční vlčice schopná pro něj udělat cokoliv. Mně osobně by se představa těch dvou na jednom obrázku zamlouvala moc.

Na sobě měl zelený plášť s kápí, u pasu mu trčel meč, hlavu pokrývaly ježaté dlouhé vlasy a kulatý obličej plnovous barvy havraních brk. U nohou mu ležel černý pes.

Athill a Athir, bratři kryjící si záda a schopní bojovníci. Vystihnout je můžete na koních, i s mečem v ruce.

Ve druhé skupince, která mířila na severovýchod do země Lutharů, mu společnost tvořili dva plavovlasí bratři, Athill a Athir, urostlí muži.

Ani zdaleka se nejedná o všechny postavy, vynechán byl například Síd, drobný podivín s láskou ke zvířatům, nebo vlk Dráp s jantarovýma očima. Přesto si myslím, že podnětů máte dost a dost. Hodně zdaru! 🙂


 

galgad1

Název: Galgad – příběh strážce země

Autor: Ergall

Díl: 1.

Počet stran: 228

Nakladatelství: Vlastní náklad

Rok vydání: 2015

Vazba: Měkká

Děj:

V dávných dobách, v dolině v prastarém lese obehnanými horami, se probudí nejmocnější strážce Gathary. Není to náhoda. Na svět přišli ti noví, odlišují se od ostatních, narušují snad křehkou rovnováhu?
Navíc se schyluje k válce mezi lidmi, nadvláda zdvojeného kříže rozpíná ruce. Galgad pátrá po pravdě. Nenalézá však vlky ani ostatní.

Nechte se okouzlit poutavým příběhem, nechte se uchvátit prastarými lesy, v nichž tečou čisté řeky. Budete mít pocit, jako byste sami chodili těmi místy, potkávali tvory z prastaré říše. Obdivujte hrdiny i obyčejné lidi, kteří se snaží bojovat s nepřízní osudu. Odhalte kruté pravdy našich činů.


Recenze
Rozhovor s autorem


Vyhodnocení:

Vzhledem k vlastní kresbě je absolutní vítězkou Mária (nějak takhle bych si Meoru představila, možná s trochu objemnějšími vlasy, ale jinak je to naprosto super)

Galgad - súťaž

Jako druhý výherce byla vylosována Vendula se svou koláží Drápa

Dráp

A posledním účastníkem byla Verča 🙂

Meora
podpis