Knižní recenze

RC Review: Ve víru Rocku

vevirurocku4Název: Ve víru Rocku / Ripped

Autorka: Katy Evans

Série: V ringu / Real

Díl: 5.

Počet stran: 322

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2015

Vazba: Pevná s přebalem

Děj:

Každá žena ho chce – kromě té, pro niž zpívá.

Pandora se doteď domnívala, že se přes zradu svého přítele, rockového zpěváka Mackenny, už přenesla a její zlomené srdce se zahojilo. Ten se ale nyní vrací do Seattlu na největší koncert roku a Pandora se rozhodne ho na pódiu zesměšnit. Když ji však chytnou, dostane na vybranou: buď proti ní vznesou obvinění, nebo splní několik podmínek. Pandoře se ani jedna z nich nezamlouvá, protože tak bude muset strávit se svým bývalým přítelem víc času, než by se jí zamlouvalo. Vzájemná blízkost však probudí vášeň, která mezi nimi kdysi vládla, a brzy je jasné, že bez ohledu na to, jak Mackennu nenávidí, stále k němu něco cítí. A nejhorší je, že on to ví také. Jenže neví úplně vše…

První dojmy z obálky:

Určitě bych ji nevystihla jako vyloženě zlou, ale nelíbí se mi tolik, aby mě uhranula. Povahu příběhu vystihuje dobře, navíc je to ta originální, takže si nemám výrazně nač stěžovat, i tak mi tu ale něco chybí.

Hodnocení obálky:

6 hvezdicek


O autorce:

vevirurocku5Katy Evans se již od dvanácti let toužila stát spisovatelkou, s prvními pokusy začala v šestnácti letech pod vlivem svých dodnes oblíbených autorek Johanny Lindsay, Judith McNaught, Jude Deveraux a Julie Garwood.

Se svým manželem a dvěma dětmi žije v San Antoniu v Texasu. Zbožňuje hořkou čokoládu, a když nepíše, ráda peče, čte, chodí na procházky se svými třemi psy a stará se o svou rodinu. Její debutová romance V ringu a následující pokračování Šance a Remy se umístily v roce 2013 v žebříčcích nejprodávanějších románů podle New York Times a USA Today.

Svůj život shrnuje slovy: hektický, báječný, dokonalý; všechno, co kdy chtěla.

Vše o autorce naleznete na webu www.katyevans.net

Recenze:

vevirurocku1Ve víru rocku je již pátý díl ze série Real, ta byla nejprve vydána vlastním nákladem, díky velké přízni čtenářů si ale autorka nakonec plácla s nakladatelstvím a dnes už má na kontě pěknou kupičku knih, která se pilně rozrůstá. Tentokrát bude řeč o zrazené Pandoře a neodolatelném rockerovi Mackennovi, dvou lidech, kteří se ke své vlastní nelibosti rozhodně nevidí poprvé, ani naposled. A jak už to tak bývá, pořádně to mezi nimi jiskří.

První čtyři díly série jsem přečetla na jeden zátah ještě v červenci, pátý jsem začala číst nedlouho poté v podstatě bez očekávání, protože Katy Evans do svých knih už nějakou dobu vesměs dává jedno a to samé. Asi nejlépe  by je vystihovalo „rychle a zběsile“, díky svižnému stylu a nijak závratnému počtu stran se i v poklidném tempu totiž čtou velmi rychle a vy se u nich skvěle bavíte. Ve víru Rocku nebylo výjimkou a i když jsem se ze začátku nad afektovaným a iracionálním jednáním hlavní hrdinky plácala do čela, po chvilce se ukázalo, že to nebude až tak horké a já si čtení náležitě užila.

„Ty jsi na mě jen vyházela všechno, cos našla v kuchyni.“
Otevřu pusu, abych mu odsekla, on mě ale zastaví.
„Nedostalas echo? Nejradši mám pomeranče.“
„Začínáš mě štvát.“
Nakloní se ke mně a zašeptá mi do ucha: „Jestli po mně ještě jednou hodíš rajčetem, přinutím tě to ze mě všechno slízat.“ Pohladí mě po růžovém prameni vlasů. „Jen tě varuju.“

vevirurocku3Příběh je stejně jako u předchozího dílu psán ze dvou pohledů. Na mužského protagonistu Mackennu se dostává zřídka, délkou i počtem kapitol výrazně převažuje Pandora, když se tedy stane, že narazíte na jeho úsek, vždy se jedná o nové scény, do kterých byste s Pandorou neměli šanci nahlédnout. Úsměvné jsou zde i dialogy, autorka si s hlavními hrdiny dokáže dobře vyhrát, a tak se nejednou přistihnete, že se smějete. Kdybych řekla, že Mackenna a Pandora jsou ze sebe (doslova) šílení, nevystihla bych to lépe.

Možná zanedbatelný detail pro některé představuje skupina Crack Bikini, ve které Mackenna zpívá. Abyste to pochopili správně, Crack Bikini podle slov autorky dodává starým klasikům nádech rocku a ještě k tomu přidává vlastní text. Chci říct, že si čas od času ráda poslechnu Vivaldiho a třeba taková Vanessa Mae s moderně předělanou Bouří je ráj pro moje uši. A takových případů je víc. Otázkou je, jestli by to někdo zvládl, aniž by původní verzi zprznil, což by šlo nejspíš horko těžko, protože rock a vážná hudba by byly bez brilantní mysli smrtelná kombinace. Přesto mi to přijde jako zajímavý nápad.

„Tu píseň už stáhnout nemůžu. Ale jestli bys chtěla napsat píseň o mně, pak k tomu můžeme vymyslet hudbu a zahrát to.“
„Neumím skládat písně. Jasný?“
„Půjdeme na to pomalu. Řekni, co si o mně myslíš, a já ti pomůžu.“
„Kretén. Prase. Lhář. Podvodník. Parchant.“

vevirurocku2Jelikož autorka v knize rozvádí nové osudy, v případě zájmu si ji můžete přečíst i samostatně. Ačkoliv to sama za sebe nedoporučuju, přeci jen autorka za to trochu víc pozornosti, stojí. Děj není nijak zlomový, Ve víru rocku bych považovala za romantickou oddechovou četbu s trochu pikantnějšími scénami, co ve vás v závěru zanechá moc dobrý pocit.

Sama za sebe musím říct, že zatím největší sympatie si získal pár Brooke a Remy, o němž pojednávaly první tři knihy, Melanie a v dnešní recenzi mnohokrát přetřásaná Pandora mi ale také nebyly lhostejné a jejich příběhy jsem si užila. Celkové dojmy z této série jsou zatím veskrze kladné, už teď se těším na další díl, který by měl v originále vyjít v říjnu tohoto roku pod názvem Legend.

Hodnocení knihy:

8 hvezdicek

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Baronet

Recenze byla psána pro web Na poličce

napolicce2

podpis