Knižní recenze

RC Review: Opatruj mě

opatruj-me1Název: Opatruj mě / Keep Me Safe

Autorka: Maya Banks

Série: V žáru bezpečí / Slow Burn

Díl: 1.

Počet stran: 272

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2015

Vazba: Pevná

Děj:

Když je mladší sestra Caleba Devereauxe unesena, pokračovatel bohaté a mocné rodiny ví, že jedinou šancí, jak ji najít, je obrátit se na tu nejnepravděpodobnější osobu: ženu s darem najít odpovědi, které se ostatním skrývají.

Ramie dokáže vycítit něčí bolest, umí tak najít ztracené a pohřešované osoby. Její schopnost má však svou cenu. Kdykoli ji využije, přijde o kus sebe. Najít sestru atraktivního a netrpělivého Caleba ji téměř zničí. Ačkoli ji ten muž přitahuje jako magnet, ví, že se od něj musí držet co nejdál.

Caleba tíží pocit viny za bolest, kterou Ramie způsobil. Je odhodlaný vše napravit. Když už si myslí, že Ramie navždy zmizela, znovu se objeví. Má potíže a potřebuje jeho pomoc. A Caleb je ochoten riskovat vše, co má, jen aby ji ochránil – včetně svého srdce…

První dojmy z obálky:

Obálka se mi líbí opravdu moc – jednoduchá, krásná, poutavá… Mnohem lepší než ta originální. 🙂

Hodnocení obálky:

10 hvezdicek

opatruj-me2

O autorce:

Maya Banks, autorka mnoha romantických a erotických příběhů, žije v Texasu se svým manželem, třemi dětmi a celou bandou koček. Když nepíše, loví, rybaří nebo hraje poker. Tělem i duší Jižanka zbožňuje život na americkém Jihu a co je důležitější, přivádí k životu postavy s jižanským charakterem a právě na Jih umisťuje své příběhy.

Znát ji můžete díky jejím trilogiím Bez dechu a Temné touhy – to však zdaleka není všechno.

mayabanks.com

Recenze:

Maya Banks má na kontě už desítky knih, její trilogie Bez dechu si získala srdce nemála čtenářů, spousta jiných se pak umístila na žebříčku New York Times Bestsellers. Opatruj mě slibuje napínavý příběh a silné hlavní hrdiny. Věc se má tak, že se spisovatelkou nemám žádné zkušenosti a vzhledem k tomu, co Opatruj mě nabízelo, jsem se dlouho nerozmýšlela.

opatruj-me3Nečekala jsem hodně, spíš jednu z těch oddechovek, kterou máte rychle za sebou s pár uvízlými citáty v hlavě. Věřte, že ať už jsou vaše zkušenosti s autorkou jakékoliv, Opatruj mě rozhodně neobsahuje tolik lechtivých scén, kolik byste čekali – alespoň já jsem si vzhledem k předchozím románům autorky udělala docela slušný obrázek. Přesto, jistý návyk psát jednodušší formou tu je. Ale to až později…

Opatruj mě je bezpochyby napsáno velmi čtivě. Er-formou psaný text utíká před očima, dokud nejste až téměř u konce a zmateně se nerozhlížíte kolem sebe. Je to takový ten typ stylu, kdy moc nemusíte přemýšlet, hodně často se vám před očima vyskytují dialogy a nejsou zde žádná složitá souvětí. To je bez diskuzí ten nejkladněji nabitý faktor knihy. Minimálně pro ty, co s knihou chtějí vypnout.

„Proč ti sakra odmítla pomoct? Co je to sakra za člověka, že odmítla pomoct zachránit něčí život?“
„To kvůli tomu, co to s ní dělá,“ zašeptal Caleb. „Netušil jsem to. Neměl jsem o tom ani ponětí. Jak bych mohl? A nejhorší na tom je, že bych se teď zachoval jinak, když už vím, proč řekla ne.“

Příběh mi přišel hodně vlažný. Nekoná se žádné převratné překvapení, jako čtenáři jste opatruj-me4sice napjatí, ale ne tolik, jak byste z počátku čekali. Synonymum pro dějovou linku je dobrý. Neurazí, občas se i pousmějete a za předpokladu, že jste člověk s romantickým srdcem, určitě se vám bude líbit. Pokud jste nároční, ručičky bych dala pryč, Opatruj mě vskutku oddechová literatura je, pro některé příležitosti vhodná víc než jiné knihy v žánru a co se týče romantických knih, je na tom relativně dobře s tím, že se moc nemusí ohlížet na to, kolikrát hlavní protagonisté už byli v posteli nebo-někde-jinde.

Ramiina schopnost vycítit bolest mi přišla jako krok správným směrem, zatím jsem přeci jen na toto téma moc nečetla (pokud vůbec, tohle mi spíš přijde jako skvělý námět k filmu), a tak mi přijde skvělé, že mě ještě autoři pořád mohou něčím překvapit.

Co se týče chemie mezí ní a Calebem, nenapadá mě nic jiného, než „byla tu“. Určitě ničemu neškodila, brala jsem ji jako součást příběhu, ale autorku bych navedla ke zdokonalení celkového dojmu z knihy – mohlo to být o hodně lepší.

„Já,“ zašeptala. „Jeho cíl jsem já. A dokud mě nedostane, pak bude mnoho jiných žen nevýslovně trpět kvůli mně.“

Opatruj mě je víc než dobrá výplň klidných večerů a líných odpolední. Celkově se asi nebudu moc vehementně bránit proti dalším dílům a na další knihy autorky se taky ráda podívám. Určitě se nejednalo o nic špatného, výsledný dojem mi ale kazí neobroušenost dějové linky. Kniha si tak zaslouží výsledných 6 hvězdiček.

Hodnocení knihy:

6 hvezdicek

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji e-shopu Knihcentrum

 

podpis