Knižní recenze

RC Review: Nádherná svatba

nadhernasvatba1Název: Nádherná svatba / A Beautiful Wedding

Autorka: Jamie McGuire

Série: Krásná katastrofa / Beautiful

Díl: 2,5.

Počet stran: 125

Nakladatelství: Fortuna Libri

Rok vydání: 2015

Vazba: Pevná

Děj:

Už víme, že se Abby Abernathyová stala paní Maddoxovou. Ale víme, jak se to stalo?
Proč Abby požádala Travise o ruku?
Co tajili jeden před druhým?
Kde strávili svatební noc?
Kdo o tom ještě věděl… a nepověděl?

Fanoušci Krásné katastrofy a Učiněné katastrofy se to všechno dozvědí z vyprávění o bouřlivém svatebním dni (a noci!) – a jako všechny dobré příběhy, i tenhle rozhodně stál za to čekání.

První dojmy z obálky:

Pro mě svou barvou a laděním nekrásnější z celé série. Nádherná grafika.

Hodnocení obálky:

10 hvezdicek
nadhernasvatba2
 
O autorce:

Jamie McGuire se narodila v Tulse ve státě Oklahoma. Navštěvovala Northern Oklahoma College, University of Central Oklahoma a Autry Technology Center, kde promovala s titulem v oboru Radiografie. Nyní žije v Enid, ve státe Oklahoma, se svými třemi dětmi a manželem Jeffem, opravdovým kovbojem. Sdílejí svých 30 akrů s pěti koňmi, třemi psy, kohoutem a kočkou.

 

 
Recenze:

nadhernasvatba3Nádherná svatba je jedna krásná útlá knížečka, přechodná novelka mezi druhým a třetím dílem série, kterou jedna polovina čtenářů až tak nemusí ta druhá je z ní naopak totálně odvařená. Důvodem je vidina autorky, která se ze svých hrdinů snaží vytřískat co nejvíc (peněz) a nehledět přitom až tak na kvalitu díla. Tady je ale namístě uvědomit si, kdo o tohle pokračování škemral nejvíc. Ano, my. My věčně ubrblaní čtenáři.

Příběh Abby a Travise je už víceméně uzavřený. Pokud máte ale tento pár rádi alespoň z poloviny jako já, nepochybně musíte při myšlence, že si přečtete detaily, skákat do stropu. Sama za sebe pak musím říct, že mi je jedno, jestli takové krátké „pokračování“ bude mít současných 125 stran, nebo 450, protože jsem jedna z těch, co tento pár zbožňují a juchají, že se dal tak pěkně dohromady. Při otázce, jestli bych si přečetla i Something Beautiful bych bez váhání odpověděla ano. Proti přeložení série bratrů Maddoxů bych taky zrovna nebyla.

„Můj snoubenec je génius.“
„To se mi líbí.“
„Že jsi podle mě génius?“
„Že jsem tvůj snoubenec.“
„Jo? Moc si na to nezvykej. Za tři hodiny ti budu říkat jinak.“

nadhernasvatba4S otevřením knihy úzce souvisí i její zavření, u této novely ještě víc než u ostatních. Kniha se čte až smrtelně rychle, za jedno odpoledne ji máte zpracovanou a na konci vám z pusy po kouskách odkapává tekutáduha. Navíc jste celí natěšení na ten chystaný třetí díl, protože ta McGuire píše sakra dobře. Navíc se u knihy častokrát i pousmějete a v duchu poznačíte i pár scén, které byste si někdy rádi přečetli znovu. Přesto tu nějaké to ale je.

Přiznám se, že ta praštěnost knihy mě poněkud zarážela. Celková logika, že si jako jeden z vrahounů (:D) jen tak odkráčíte a vezmete se v Las Vegas… Ano, je to velmi, velmi promyšlené. Navíc se mi ani trochu nelíbí ta původní myšlenka, že si Abby vzala Travise jen kvůli tomu, aby neskončil ve vězení. Já vím. Děsivá představa. A rozhodně ne romantická.

Jako fanoušky série vám Nádherná svatba zpříjemní dlouhé večery, zahřeje u srdce a snad i dovolí nahlédnout, co za přípravami svatba Abby a Travise stálo. Určitě vřele doporučuji, přesto varuji, abyste knihu nezkoumali do detailů, z pohnutek hlavních hrdinů byste mohli být zklamaní. Celkových 7 hvězdiček je plně zasloužených.

Hodnocení knihy:

7 hvezdicek

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fortuna Libri

podpis