Knižní recenze

RC Review: Důvěřuj mi

duverujmi1.jpgNázev: Důvěřuj mi / Trust in Me

Autorka: J. Lynn

Série: Počkám na tebe / Wait for You

Díl: 1,5.

Počet stran: 304

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2015

Vazba: Pevná s přebalem

Děj:

Cameron Hamilton je zvyklý dostat vše, po čem touží, obzvlášť od žen. Když do jeho života doslova vrazí Avery Morganstenová, konečně se setkává s osobou, která je schopna odolat jeho nádherným modrým očím. Ale Cam se nehodlá vzdát. Nedokáže dostat tu odvážnou a záhadnou dívku z hlavy.

Avery má tajemství, jež jí brání přiznat, co ke Camovi cítí. Když vytrvá a nabídne jí delikátní domácí sušenky, prolomí tím dívčiny bariéry a získá si její důvěru? Nebo ho Avery nevpustí do svého života a on ztratí první skutečnou šanci na lásku, která trvá věčně?

První dojmy z obálky:

Taková ta standardní líbací proti které vyloženě nic nemám, přesto by šla pojmout trochu originálněji.

Hodnocení obálky:

6 hvezdicek

O autorce:

duverujmi2.jpgJ. Lynn je pseudonym autorky Jennifer L. Armentrout, pod kterým píše romantickou sérii Gamble Brothers, „new adult“ romány Počkám na tebe (Wait for You) a Jako led(Frigid) a paranormální sérii Nephilim Rising.

Jennifer L. Armentrout bydlí v Martinsburgu v Západní Virginii v USA. Když právě nepracuje, ráda čte, dívá se na zombie filmy nebo si užívá volný čas se svým manželem a psem Lokim. Hodně času rovněž tráví na Twitteru.

Už na základní škole, když začala psát povídky, snila o tom, že se stane spisovatelkou. A taky jí moc nešla matematika. Jennifer píše paranormální romány pro mládež, sci-fi, fantasy a romance ze současnosti.

Více informací o autorce a jejích knihách najdete na webu jenniferarmentrout.com

Recenze:

Důvěřuj mi je jedna z těch knih, co už jednou napsané byly, jen z pohledu někoho jiného. Od takových těch „opakovaček“ nečekám mnoho, většinou si u nich odpočnu, zase duverujmi4.jpgpřipomenu příběh, ze kterého jsem byla nadšená, občas vyčtu i nějaké ty bonusy, ale většinou se nesetkám s ničím, co by danou knihu předčilo. Ani u Důvěřuj mi tomu není jinak, přesto se skvěle hodí jako doplněk. Obzvlášť, co se týče Cama.

Příběh o tom, jak se jeden „bad boy“, co je na pozornost u žen téměř už zvyklý snaží upoutat pozornost té jediné, která ho nechce, začíná a skoro sekundu poté končí. Kniha je totiž po vzoru prvního dílu pekelně čtivá a hraje přesně na tu správnou vlnu, která způsobuje trvalý úsměv na tváři. Počkám na tebe jsem četla těsně před Důvěřuj mi, takže nebyl problém, porovnávat tyhle dvě krásky mezi sebou a klást si otázky, kolik nového obsahu se do „pokračování“ vlezlo. Kdybych to měla brát tvrdě, asi bych napsala, že ne, ale jelikož ze svého osobního nostalgického hlediska ráda přemýšlím nad prvním dílem, nemůžu říct, že by to byla vyloženě jedna z knih, co by mě nebavily. A ano, přeci jen, trochu té bonusové části tam bylo. Navíc se to jak říkám četlo moc dobře. Což je pro mě u knihy ten největší poutač.

„Hele.“
„Hele co?“
„Pojď se mnou na rande.“
„Sklapni.“

duverujmi3.jpgPokud máte s autorkou nějaké zkušenosti, víte, že svého knihy píše s vtipem. Důvěřuj mi jej obsahu dost a dost, stejně jako u Počkám na tebe jsem se u některých scén vážně nasmála. Jasně, všem je nám jasné, proč z New Adultek miluju nejvíc dialogy. A občas i monology. Pokud je daná postava dostatečně hubatá na to, aby upoutala mou pozornost. Nic vás totiž nerozesměje jako dva lidi, co umějí komunikovat tím správným způsobem. Pro nás čtenářské voayéry (jestli to píšu špatně, tak se omlouvám) to totiž je skoro jako výhra v loterii.

„Na mně není nic zajímavého, co bys měl poznat.“
„Vím určitě, že je na tobě tuna zajímavých věcí, který bych rád poznal.“
„Není.“

Cam byl jak jinak naprosto fenomenální, řekla bych ještě lepší než v předchozím díle. Zajímavější, milejší, s většinou hloubkou… A jasně, pekl sušenky, sakra. Upřímně už jen proto bych si ho pořídila do kuchyně. duverujmi5.jpg😀 Úplná fantazie, vážně. Avery jsem naopak chtěla mockrát nakopat do zadku. A není mi tak úplně jasné proč, když v předchozím díle jsem s ní až takový problém neměla… Vedlejší postavy byly rovněž fajn, ale ne tak výrazné jako Avery a Cam.

Máte-li rádi knihy J. Lynn a sérii Počkám na tebe, pak Důvěřuj mi by vás nemělo minout, stejně jako i jejích knih se při tomto díle skvěle relaxuje, stejně tak se nevyhnete některým novým scénám a připomenete si, proč že to vlastně tuhle sérii tak milujete. Co se týče Cama… Nikdy ho už nebudete milovat víc než teď. A jestli jste ještě nezačali, je nejvyšší čas jít to napravit. Což platí zejména na ty, co rádi romanťárny. Knize patří sedm zasloužených hvězdiček.

Hodnocení knihy:

7 hvezdicek

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji e-shopu Knihcentrum

podpis