Povídání o knihách

Projekt: Insta Book Excerpts

Není tomu tak dávno, kdy jsem si osvojila první smartphone. Díky mé spřízněné duši jsem se přesvědčila, že existuje více forem závislosti. Mojí nejnovější závislostí je Snapchat, taková ta střelenost, kde mezi lidmi kolují fotky a videa. A jelikož má nová záliba vedla k druhé, stalo se, že při čtení jedné nejmenované knihy jsme se s onou duší chlámaly, co to ta hlavní hrdinka proboha vyvádí. Nakonec se to vyvrbilo tak, že ty malé ukázky (důraz kladu na malé, na pirátění knih jsou tu jiní), co jsem s chutí fotila, přesvědčily tu duši o tom, že si ji chce přečíst taky. A tak se zrodil nápad.

Ano, bude se jednat o nový projekt. Účel? Zpropagovat knihy. Jak? To se brzy dozvíte.

Kde: Instagram (protože na Snapchatu nic není trvalé)
Co: Krátké něčím zajímavé nespoileroidní ukázky (asi jeden, max. dva odstavce, nechceme přece porušovat práva, navíc na delší jsme líní, že? + spoilery jen takové které je možno vydedukovat hned od pohledu, takže fakt jen takové ty mírné, co vás napadnou ještě při čtení anotace)
Kdo: My, vy… všichni!

Průvodce procesem: Já a Zašitá v knihách máme na Instagramu vyhrazený profil, kam budeme ukázky z momentálně čtených knih postovat. V praxi to znamená, že když buď já, nebo Zašitá začneme číst nějakou knihu, která bude mít zajímavé ukázky, vyfotíme ji a následně vyvěsíme pár zajímavých úryvků, které by vás mohly přesvědčit v budoucí četbě. Ještě jednou zdůrazňuji: ŽÁDNÉ SPOILERY, DÉLKA MAX. PÁR ODSTAVEČKŮ. Počítáme s tím, že se budou chtít zapojit i čtenáři, proto pokud budete mít zájem, hashtag #instabookreaders je vám k dispozici (pod tímto hashtagem budeme zveřejňovat fotky i my). Omezení neexistuje žádné, pokud budete mít knihu, která vás baví a narazíte na ukázku, o které se domníváte, že by mohla bavit i ostatní, podělte se o ni. Tudíž nejen YA, ale i detektivky, horory, „obyčejná“ beletrie, prostě cokoliv. Snad ani nemusím říkat, že se těšíme na každý váš případný příspěvek a odběr.

Pokud máte tedy zájem, směle do toho! 🙂

Instagram

Článek Zašité v knihách
podpis