Knižní recenze

RC Review: Zázračná esence

zazracnaesence1Název: Zázračná esence

Autorka: Martina Wolfová

Série: Dotkni se osudu

Díl: 2.

Počet stran: 220

Nakladatelství: Metafora

Rok vydání: 2015

Děj:

Tam, kde chce Faith nalézt klid, najde zlověstné tajemství. A možná odhalí i záhadu svého vlastního původu…

Z lásky Saffron, dívky s neobvyklými schopnostmi, a nebešťana Nakira, se narodí malá Faith. Děvčátko se smaragdovýma očima, které vidí lidem do duše. Když se ale jako dospělá přestěhuje do zapadlého amerického městečka, aby si dala život do pořádku a našla klid, netuší, že právě klid je tím posledním, co ji tu čeká. Nevítaný nápadník není asi tak docela tím, čím se zdá. Stejně jako jeho mnohem sympatičtější bratr. Faith musí náhle bojovat o život a všechno zastírá závoj neblahých tajemství…

Zvítězí síla lásky, nebo dávné prokletí?

První dojmy z obálky:

Krásná, k minulému dílu se skvěle hodí. Akorát toho Eatona nechápu – v knize na hlavě nikdy hadr nenosil, co vím. Pardon, to jen takový detail. 😀

Hodnocení obálky:

7 hvezdicek

 

dotkniseosudu2O autorce:

Martina Wolfová se narodila roku 1979 v Karviné. Vystudovala všeobecné sedmileté gymnázium v Českém Těšíně, poté se věnovala studiu na Slezské univerzitě v Opavě, obor historie-muzeologie, které zdárně zakončila magisterskými zkouškami v roce 2004.

Psaní propadla už na gymnáziu a od té doby se bez něj neobejde. Dlouho tvořila tzv. „do šuplíku“, než přišlo Prokletí ohně. A i tento příběh čekal několik let, než se odvážila nabídnout jej k vydání. Než se odvážila uvěřit, že je natolik kvalitní, aby mohl vůbec někoho zaujmout a potěšit. Protože to je jejím cílem – potěšit a pobavit všechny, kteří po jejích knihách sáhnou.

Vždy si přála být spisovatelkou. Ani zdaleka si netroufá tvrdit, že jí nyní je, vydání Prokletí ohně je ale rozhodně splněním jejího velkého snu. Nyní v e-boocích vychází i Dotkni se osudu a Zázračná esence.

Její web najdete na adrese: martinawolfova.cz

Recenze:

Na Zázračnou esenci jsem se opravdu těšila. Nedávno jsem dočetla Dotkni se osudu, to se mi opravdu zazracnaesence2líbilo, takže jsem měla v další četbě jasno. Pro neinformované – Zázračná esence je volné pokračování Dotkni se osudu, kde jsme se setkali jak s andělskou tématikou, tak i s paranormální detektivní zápletkou.

Zázračnou esenci jsem měla sežvýkanou za jeden večer, což byl zážitek pro všechny normální, co chtějí ve dvě hodiny v noci (ráno) spát. Ono ani není divu, kniha má něco málo přes 200 stran a jak jsem se mohla přesvědčit u Dotkni se osudu, autorka píše vážně, vážně dobře. Tento klad je pro mě osobně zásadní, když se s nějakým dílem musím mordovat dva měsíce, nakonec to prostě vzdám. A pak je tu obsah…

zazracnaesence3Dotkni se osudu bylo originální, nabité, dokonce jsme měli dvě dějové linky. Zázračná esence… Uf, ta zpočátku působila spíš jako čirá romance, dějově byla opravdu o něco slabší – akce se zde koná spíš ke konci, předtím jsme svědky výhrůžek a zastrašování. Nemůžu sice říct, že by se mi nelíbila, to vážně ne, ale neoslovila mě tolik. Na druhou stranu při porovnání ostatních knih v tomto žánru jsem si musela přiznat, že jen máloco bylo takto dobře zpracované. Ne, žádní andělé.

Jelikož se v knize neobjevily žádné z těch bytostí typu jsem-úžasný-a-k-zulíbání, poprvé po dlouhé době byl objektem zájmu naprosto normální chlap a hlavní hrdinka měla výrazně menší tendence slintat. Ano, ach ta sladká úleva. Zároveň se nám dostane slabšího milostného (Eatonovského) trojúhelníku, přesto vám garantuju, že jednoho z nich už od začátku budete chtít nakopat.

Rovněž se dočkáme shledání se starými postavami. Především se jedná o Sarah, která konečně sešla z té špatné cesty, po které se vydala a prosí o odpuštění. Popravdě řečeno, nevím, jestli bych jí zvládla odpustit stejně jako to udělaly Saffron a Faith. Ne, asi bych na to fakt neměla, všechna čest těm, co ví, že odpouštět je božské. A pak má oblíbená část. Nevím jak vy, ale já měla po minulém dílu zlomené srdce. Teď může zelený mužík konečně zatleskat, Saffron už si s jistotou hoví někde na obláčku a Nakir spokojeně padá z borovic. Ha, při té představě se směju pořád stejně.

zazracnaesence4Vím, že jsem to jenom tak nakousla a nedokončila, ale víc opravdu prozradit nemůžu. To, co jsou sourozenci Eatonové zač se totiž plně vyjeví skoro až na konci. Co ale můžu říct, je, že ten nápad s duševní přeměnou je vážně geniální. Navíc se konečně nejedná o žádné mazlíky, ale opravdové nestvůry. Ale ne, víc už ani muk, cokoliv přesahujícího přes prvních padesát stran je pro mě tabu.

Zázračnou esenci bych doporučila každému milovníkovi fantasy romancí, přesto mějte na paměti, že si nejdříve musíte přečíst Dotkni se osudu, spousta věcí by vám unikla, navíc byste přišli o skvělý zážitek. Druhý díl byl skvělým dozvukem, přesto se mi ten první líbil víc. Celkově si ale myslím, že autorka to zvládla bravurně, protože nejen že se dobře čte, ale je i CO číst. Proto pokud chcete podpořit začínající autorku, ten e-book si kupte. Já osobně budu s nadšením očekávat jakékoliv novinky a doufat, že ta fantasy trilogie, co se chystá bude dopsána brzy.

Hodnocení knihy:

6 hvezdicek

Za poskytnutí recenzního e-booku děkuji nakladatelství Metafora

podpis