Povídání o knihách

Vánoční čas – Vánoční čtení

Jak se říká, to nejlepší nakonec. Já osobně zimní knihy úplně zbožňuju a nemůžu se jich nabažit. Tady je několik z nich. 🙂

Jako první tu mám Zimní příběh. Ten jsem četla teprve nedávno, teď si dávám re-reading, protože jsem nepochopila pár věcí, takže ten příběh prožívám znovu. Je kouzelný, jak jinak než zimní (jak už jistě napoví název) a prostě… Wááá… Jako další je na řadě určitě Zapomenutá. Ta je odpočinková, nádherná, vánoční, příjemná na duši… Krása. 🙂

Samozřejmě nesmím opomenout na Mrazení. To jsem čatla už strašně moc let zpátky, ale i tak se mi to líbilo. Trochu slabší, pravda, ale příjemně se při této trilogii odpočívá. Navíc spisovatelka je jedna z mých oblíbených, takže proč ne. 🙂 A jasně! Zlatý kompas! To jsem si víc užila film, přesto jedna z těch dobrých knížek. Určitě doporučuji jako klasiku.

Teď něco, co vám i mně trhá srdce na kousky. Měděný jezdec. Jestli jste četli, chápete jaká síla se schovává v těch dvou slovech. Ne, nebudu brečet. Bože, až bude ten film, umřu.

A jako úplně poslední… Zlodějka knih. Ani nevím, proč mě vlastně napadla, ale s Vánoci ji mám neodvratně spjatou, protože pár scén tu do tohoto období zasazeno bylo. Je hodně silná a nepopiratelně vás zničí, ale stojí to za to. Bezkonkurenčně.

Jaké oblíbence máte vy? 🙂

podpis