Povídání o knihách

Vánoční čas – Atmosféra Vánoc

Uf, upřímně lituju, že nebydlím v Praze, tady na venkově je to mizerná inspirace. I tak se tu ale záblesky najdou, obzvlášť náš vánoční stromek mě uchvacoval už od mala. Mrknout na něj můžete vlevo, i když ve skutečnosti vypadá ještě krásněji. Ten strom jsem milovala jako malá a miluji ho i OLYMPUS DIGITAL CAMERAteď, je vážně nádherný. V posledních letech se kromě toho začaly přidávat ozdoby na lampách, takže to u nás vypadá ještě lépe. + Když jsem byla ještě hodně malá měli v jedné výloze obchodu stromek, který měnil barvy a já se vždycky nemohla odtrhnout. Na ten mám taky dobré vzpomínky.

Co se týče atmosféry v samotných obchodech, nejraději mám tu v pekárně, kde to mají krásné po celý rok, na vánoce to všechno vypadá ale ještě úžasněji. Hodně se mi pak líbí osvětlení na domech, občas jednoduše s rodiči a bráchou objíždíme město a koukáme, jak to všechno krásně září.

A pak je tu samozřejmě atmosféra Vánoc u nás doma. Tu miluju ze všeho nejraději, obzvlášť když mamka připravuje pochutiny a v televizi dávají ty krásné pohádky a všechno je tak krásné. 🙂 Pak mě ještě napadají koledy, které se zpívají na náměstí, ty jsou vážně nádherné…

Co vy? Jaké je vaše synonymum pro atmosféru Vánoc? 🙂

podpis