Povídání o knihách

Re-reading Hunger Games

Ano, přesně tak – jedná se o další článek laděný na téma Hunger Games, Že jich máte plné zuby? Ale jděte. Tomu nevěříte ani vy sami. V každém případě, tento článek nebude pojednávat o filmovém zpracování, ale o jeho stařičkém předchůdci, na který se myslím už trochu zapomnělo.

Nejdříve jsem chtěla číst tuto trilogii sama, pak jsem si ale na popud jednoho komentáře pod mým FB statusem (Zuzana Schedová) řekla, že by nebylo tak úplně od věci, dát si re-reading hromadný. Proč? Protože minimálně já vděčím této sérii za trochu jiný pohled na svět, i na samotné knihy. Ne, neplánuji žádný doprovodný program a to hlavně kvůli Kouzelné klubovně, která už se dávno přede mnou rozhodla, že bude pořádat mega projekt na téma této úspěšné trilogie. A já se nemám chuť opičit – už takhle mám trochu výčitky, že si něco uzurpuju, i když se jedná jen o re-reading, který jsem u nikoho zatím plánovat neviděla. Ale nebudu dál řečnit, mrknem se na důležité týdny a data.

15. 12. 2014 – 4. 1. 2015
Re-reading trilogie Hunger Games

15. 12. – 21. 12. 2014
Re-reading Arény smrti

22. 12. – 28. 12. 2014
Re-reading Vražedné pomsty

29. 12. 2014 – 4. 1. 2015
Re-reading Síly vzdoru

4. 1. 2015
Závěrečný článek shrnující mé dojmy z celého Re-readingu a mého vztahu k této sérii – tento článek očekávám i od vás účastnících

Odpovědi na vaše asi nejpalčivější otázky

Vím, že si teď možná někdo z vás říká, že týden je na jednu knihu krátká doba, ale já osobně si prostě nedokážu představit, že bych ji četla déle. Vždy, když se do Hunger Games začtu, trvá mi to takové dva dny, kdy jsem ke knihám úplně přišpendlená, a to vážně nejsem bůh ví jaký rychločtenář (20 stran za hodinu je vážně málo). takže ne, Týden na jednu knihu vážně moc není.

Pokud se ptáte, proč zrovna toto období, podívejte se dobře do kalendáře. Jsou to týdny, kdy má většina z nás volno, proto by nemělo hrozit, že byste to nestihli. Navíc k těmto týdnům mám svůj osobní důvod, protože někdy v tyto dny jsem knihy začala číst. A byla to vážně jízda.

Pravidla

Co po vás budu chtít… Pokud jste blogeři, určitě by nebylo od věci shrnout své dojmy do jednoho článku někdy toho 4. ledna, kdy bude re-reading končit. Pokud jimi nejste, můžete mi svůj článek poslat na mail skodovavera@seznam.cz a já jej umístím sem na Ells – samozřejmě pod vaším jménem. Bylo by fajn, kdybyste do závěrečného článku uvedli jako tvůrkyni projektu, netrvám však na tom. Jen prosím nevydávejte projekt za svůj, to by mě mrzelo.

Pokud budete chtít, můžete na svůj blog umístit i ikonku projektu, budu jedině ráda.

Co je však nejdůležitější, je, abyste mi sem do komentářů napsali blog, na kterém uveřejníte závěrečný článek – moc ráda si vaše dojmy přečtu a takto bych vás měla v komentářích pěkně pohromadě. Předem pak děkuji za vaši účast, budu se těšit na vaše příspěvky. 🙂

httpv://www.youtube.com/watch?v=nlMCE-A-RrI

 

podpis