Knižní recenze

RC Review: ON

on1Název: ON / Him

Autorka: Carey Heywood

Série: ON / Him

Díl: 1.

Počet stran: 229

Nakladatelství: Galatea

Rok vydání: 2014

Vazba: Pevná s přebalem

Děj:

Posledních sedm let se snažila na svou první lásku zapomenout. A setkání po letech může vyvolat bolestné vzpomínky na jednu osudovou noc…

Sarah Millerová nenavštívila svůj domov v rodné Atlantě už dlouhých sedm let. Nic na světě by ji nepřimělo vrátit se zpátky domů, kdyby nebylo svatby jejího milovaného staršího bratra. Mísí se v ní pocit štěstí, že znovu uvidí svou rodinu, ale zároveň i obava, aby se nesetkala s NÍM. Nikdo z její rodiny netuší, proč se tehdy bez rozloučení odstěhovala tak daleko a co ji k tomu vedlo… Ví to jen ON…
On, jehož od první chvíle celým svým srdcem milovala.
On, s nímž srovnává všechny ostatní muže a jemuž nemůže nikdo konkurovat.
On, kdo jí dal pocit, že nic není nemožné.
On, o němž si myslela, že pro něj není dost dobrá.
On, na něhož se posledních sedm let usilovně snažila zapomenout.
Jediné, co musí udělat, je vrátit se na týden domů a hlavně se s NÍM nesetkat…

on2

 
O autorce:

Carey Heywood žije v Richmondu ve Virginii (USA) se svým manželem, třemi dětmi a pejskem Yokiem. Pracuje ve světě financí a ve svém volném čase pečuje o svou rodinu a přátele. Po nocích se ovšem noří do svého imaginárního světa svých literárních postav a přitom si pravděpodobně pochutnává na gumových bonbónech, která má ráda.

 

První dojmy z obálky:

V tomto případě se musím prostě smát, protože když pátráte kam jste si tu knihu zase položili, voláte přes celý dům: „Kde mám toho polonahatého chlapa?“ – to jen pro případ, kdyby měl bratr opět potřebu schovávat moje věci. Ve finále je zahrabaný pod peřinou v posteli a vy si samozřejmě říkáte, jak moc peprné zážitky vás díky knihám ještě potkají. V každém případě splňuje svůj účel a k příběhu pasuje, tak proč ne, dámy, že? 🙂

Hodnocení obálky:

9 hvezdicek

Recenze:

Na tuhle knihu jsem se hrozně moc těšila. A ne, nechytejte mě za slovo, tou obálkou to není (fakt ne!). Jednalo se o moc atraktivní anotaci, která slibovala zase něco nového a neotřelého. A jelikož to je Gon3alatea, která si postupně začíná získávat mou důvěru (a to především sérií Hra), ochotně jsem ji otevřela a začetla se. Samozřejmě kniha neskončila nikde jinde než na mé poličce, která už pomalu přestává být nafukovací a která by se už měla protřídit, ale co sakra má člověk dělat, když se vydávají takové knihy… Ale to už pláču na nesprávném hrobě, moje chyba, že nedokážu odolat.

Kniha mě oslovila již v prvním okamžiku, kdy jsem ji otevřela, prvním krokem k úspěchu je u mě přeci jen pořád ještě čtivý styl. V tomto případě za to mohl i trochu nezvyklý přítomný čas v kombinaci s ich-formou, který mi kupodivu dost sedl a přinutil mě číst ještě rychleji než obvykle. A vzhledem k tomu, že je to zhruba dvou set stránková kniha, šlo to vážně lehce. To, že mi to trvalo měsíc a něco je ale už bohužel věc školy, jinak si ale troufám tvrdit, že bych to měla za jeden den v cajku.

on4Absolutně nejvíc se mi líbilo, že mě autorka nechávala v pozoru a nutila číst dál, abych se už konečně sakra dozvěděla, co se mezi hlavními hrdiny v minulosti stalo. Nutno podotknout, že jsem na knihu často koukala vražedně, protože po půl hodince čtení, kdy jsem si zaslintala a odpočinula jsem se nedozvěděla vesměs nic. Pak přetržka v podobě jiných knih – učebnic – a pak zase to mučení, kdy jsem vlastně nic nevěděla a stále čekala a čekala. Kdyby mě někdo v tyto chvíle nahrával, jistě by z toho vznikla celovečerní komedie.

Hlavní hrdinka byla občas trochu oříšek, protože jsem nevěděla, jestli se občas nechová trochu naivněji než by měla. Pro pořádek – Sarah měla v příběhu 25, ale občas to trochu skřípalo a já vážně uvažovala, jestli ještě netrpí pubertou. ON (ten název je prostě dokonalý) byl dokonalý sympaťák od první stránky – Sarah a Willovi jsem zkrátka celou dobu fandila. Samozřejmě zde byly i jiné vedlejší postavy, z nichž část jsem toužila nakopat do zadku a tu další obejmout. Zkrátka, tak už to u knih bývá.

S trochou rozpačitosti se ale musím přiznat, že jsem čekala možná trošičku víc. Ano, nepopiratelně se mi to líbilo, ale když se nad příběhem trochu zamyslíte… Hm, jak jinak to říct, než že to v logice vážně, vážně hodně skřípe. A to je mi líto, protože autorka měla k on5dispozici všechno – čtivý styl, postavy se kterými se dá pracovat… Myslím, že by to stačilo jen trochu doladit a hned by to působilo lépe. Pro pořádek nechci moc spoilerovat, v knize se můžete dočíst sami. Hlavně proto musím knize ubrat trochu na hodnocení.

Knihu bych doporučila především čtenářkám, které mají rády romantiku a knihy u kterých se příjemně relaxuje bez toho, aniž byste musely (Ano, tady používám ženský rod záměrně – to jsem ostatně mohla udělat v celé recenzi, ale co už…) zapalovat své mozky. ON je jedna z těch knih, která určitě potěší nejedno dívčí srdce a vyloudí úsměv na tváři. Galatea navíc v nejbližších dnech chystá i pokračování ONA, pokud jste tedy už mezi čtenáři, co s potěchou četli první díl, určitě si jej nenechte ujít, mělo by se jednat o příběh z Willova pohledu. Minimálně já se už těším, až se zase začtu.

Hodnocení knihy:

7 hvezdicek

Děkuji za poskytnutí recenzního výtisku nakladatelství Galatea

podpis