Knižní recenze

RC Review: Upíří deníky: Osvobození

245ae547cc_82203031_o2Název: Upíří deníky: Zajetí / The Vampire Diaries – The Return: Shadow Souls

Autorka: L. J. Smith

Série: Upíří deníky / The Vampire Diaries

Díl: 8.

Počet stran: 287

Nakladatelství: Fragment

Rok vydání: 2011

Vazba: Měkká

Oficiální anotace:

Elena společně s Damonem, Meredith a Bonnií vešla do Temné dimenze osvobodit Stefana, který tam pomalu umírá. Damon cítí vinu za zločin, který proti bratrovi spáchal, a je ochoten nasadit pro Stefana život. V Temné dimenzi události spějí k dramatickému vyvrcholení. Elena s přáteli míří přímo k vězení, a jako vždy to je závod o život. Dramaticky osvobozují Stefana z cely. Teprve při akutním nebezpečí smrti, hrozící jejím přátelům, se Eleně podaří znovu vyvolat Křídla ochrany. A pak již prchají bránou mezi dimenzemi z vězení do pozemského světa, domů do Fell’s Church.

***

Jelikož jsem knížku dočetla dnes, moje názory a vjemy budou velice čerstvé. Bohužel mě tenhle díl přiměl nahlas zakřičet: „Ne! Ty jsi tak blbej! Sakra, a to jsi z nich nejchytřejší!“ Samozřejmě u toho byli rodiče a zděsili se, co to blekotám. Byli by radši, kdybyc h četla dívčí romány a já je marně přesvědčuji, že na upírech nic temného a zlého není… Takže malinkaté plus bych dala knížce protože mě dokázala zvednout z pěkně vyhřáté postele a navíc jsem měla chuť do něčeho praštit. A to velké velké negativní mínus patří tomu konci… Jaktože se to stalo? Co to tu spisovatelku napadlo? Jestli to v příštím díle neopraví, tak ji osobně uškrtím… Radši nebudu říkat, co se tam na onci stalo, že mě to rozhonilo, protože by to byl spoiler jako hrom a vehnu se na zbytek recenze, který už snad nebude tolik zaujatý…

Měla jsem strach, že Damon a Elena už nebudou mít takový prostor, ale mýlila jsem se. Stefan tam sice pořád byl, ale Damon byl hlavní kuriozita – to se mi víc než zamlouvalo. A taky námluvy Eleny a Damona… Akorát mě naštvalo, že Stefan prostě nijak neragoval, když mu o tom řekla… Prostě pokračoval dál ve své činnosti a nenechal se nikým a ničím rušit.

825de80efa_82646292_o

A víte co ještě? Já tušila, že potkají kitsune (ne normálního kitsune, ale nějakého…, no prostě spešl). Je zřejmé, že když ho na začátku zmíní, tak se ukáže… Nejdřív jsem byla otrávená, ale na konci mě přesvědčil, že byl velice důležitý. Alespoň se dá říct, že nevyvázli bez následků a k tomu ještě mají o jednu strost navíc… A tady se dostávám k mé oblíbené části… Proč Damon (ano, jsem velice naštvaná, ale neberte mě na vědomí – knížku si klidně přečtěte…)?

Temná dimenze mi přijde hrozně zajímavá a ten středověk s notnou dávkou kouzel mi sedí k Upířím deníkům jako ulitý. Představte si, že tam není žádná elektronika! Všechno nahrazují kouzla… A všechno je tam rudé (uvidíte, co tím myslím).

A potom se mi líbil nový přírustek. Yes, I love Sage. Ale ne tolik, jako Damona. 😀 Sage a jeho zvířecí „mazlíčci“ – jestli se jim tak dá říkat. Sokol, který se Sagemu pokaždé zarývá do kůže na rameni až krvácí a Sage si toho ani okem nevšimne… A potom oddaný pes, který poslouchá výhradně francouzsky. Nebo spíš nejraději. A umí rafnout po kdejaké zadnici upíra nebo démona. Já vím, zní to úžasně… A láskyplně k upírům…

Bavilo mě jak hledali ty klíče. Přiznávám se bez mučení, že jsem kolikrát nevěděla, kde jsou a už mě nic moc nenapadlo… No, Elena opět dokázala, že ve své blonďaté hlavičce něco má. A potom, jak jim lady Ulma ušila ty šaty… To mě zase bavilo si je představovat.

Šiničiho nesnáším a Misao zrovna tak, ale ten jejich proslov na konci… Proč mám takové divné podezření, že Meredith není tak úplně „čistá“? A Sage má navíc děsivý původ… A Damon zase něco tají… Proč všichni musí mít tajemství? To zase bude děsivé odhalení, opovržení… No uvidím… Jen doufám, že další Upíří deníky budou brzo… Docela mě tou „věcí“ na konci navnadili, protože můj oblíbenec a… To prostě nejde!

Hodnocení knihy: