Knižní recenze

RC Review: Zakázaná přitažlivost

plysak1Název: Zakázaná přitažlivost

Autorka: Kateřina Petrusová

Série: Bavettovi

Díl: 3.

Počet stran: 304

Nakladatelství: Fragment

Rok vydání: 2014

Vazba: Pevná

Děj:

Senátorova dcera Emily má po krk života ve skleníku a potají odjede do New Yorku. Záhy je však vypátrána a musí se rozhodnout: buď se vrátí domů nebo zůstane, ale pod stálou ochranou nepřístupného bodyguarda Henryho Trovata. Emily je rozhodnutá Henryho přesvědčit, aby ji nechal být, vše jim však začnou komplikovat city a především děsivý vánoční dárek, který jí pošle neznámý šílenec. 

Překoná láska tak odlišných lidí věkový a společenský rozdíl, nebezpečí, které Emily hrozí, a především Henryho zločineckou minulost?

První dojmy z obálky:

Moc krásné, řekla bych, že nejlepší ze všech třech dílů – smrákající se New York vypadá úžasně a Hery s Emily tu vypadají dobře. Takže určitě líbí.

Hodnocení obálky:

9 hvezdicek

O autorce:

shlavouvoblacich2Kateřina Petrusová je spokojená manželka, pyšná matka a psavec, chvílemi hodně líný a nepravidelný. Narodila se před třiceti lety v Pardubicích, a přestože má svoje město ráda, zanedlouho se přestěhuje o pár kilometrů dál, kde bude moct ráno v pyžamu otevřít francouzské okno v obýváku a vyjít na zahradu.

Píše s většími či menšími přestávkami patnáct let – povídky, pokusy básničky, blogové zápisky i pár úplně opravdových článků na internetu. Naplno se do toho vrhla před třemi lety, kdy narazila na skupinku stejně nadšených pisatelek a pořídila si s nimi povídkový web.

Psaní je pro ni relax a zábava. A pokud pak čtení toho, co napíše, pobaví i někoho dalšího, je to další, úžasný bonus.

Její web najdete na adrese: katerinapetrusova.cz

Recenze:

plysak4Jak to tak vypadá, Kateřina Petrusová mě nikdy nepřestane překvapovat. Nejdřív roztomilý Mikee (kterého budu mít ze všech chlapských postav až nadosmrti nejradši), potom dokonalý Marvin (kterému se zase nadosmrti budu smát) a teď plyšák. Já sice nevím jak vy, ale já osobně se fakt začínám bát, co přijde příště… Uf, budu se modlit, ať to přežiju. Umřít smíchy nebo okouzlením je sice dobrá smrt, ale přesto se mi do toho nijak zvlášť nechce.

V každém případě, podle mého prvního odstavečku si jistě dokážete představit, jak šťastná jsem byla, když jsem zjistila, že se chystá další pokračování Bavettových (a je úplně jedno, že volné). Autorka píše prostě skvěle a její knihy mám pokaždé „schlamstnuté“ za jediný víkend, kdy pak vypadám jako měsíček na hnoji. Následovně je zábavné, když se vás někdo zeptá, proč se tak řehníte. A to máte vidět ten výraz, když řeknete, že plyšákovi. 😀 Takže, jemnou představu jste si udělali, je načase jít dál.

plysak2Čeho si na příběhu všimnete nejdříve, je číslo kapitoly, a posléze i jméno hlavní postavy. A vás to ihned trkne, protože z jakého důvodu by byla kapitola nadepsaná jménem, než… Ano! Vážně je to tak, jak jste se domnívali. Oproti předchozím dílům je Zakázaná přitažlivost napsána ze dvou pohledů, a to z Emilyina a Henryho. Teď je čas na vítězoslavný pokřik, protože nás čtenáře už začínalo štvát, že tomu chlapovi nevidíme do hlavy. Což mi připomíná, že stejná taktika by se hodila i k Marvinovi (S hlavou v oblacích pejru), protože u něj mi to skutečně chybělo. Ale nevadí, i tak byl skvělej.

S čím jsem tentokrát už počítala, byl fakt, že mě příběh zase rozseká. Na Marvina a Zmrzlinu to sice nemělo, i tak jsem se kolikrát válela na posteli jako právě vylovená ryba. Tady se musím pozastavit a zmínit to, že už někdo konečně pochopil, že skloubit romanťárnu s komedií je vynikající tah, který čtenáře upoutá. K tomu přihodit poutavý styl a pozitivní ohlasy jsou naprostou samozřejmostí.

Původně jsem se chtěla zabývat postavami trochu detailněji, ale když tak přemítám, tak to asi nebude zrovna jednoduché, protože bych ihned začala básnit o plyšákovi, a to bychom tu byli fakt neskutečně dlouho. Proto řeknu jen tolik, že si postavy jak jinak než zamilujete. V podání Kateřiny Petrusové to prostě ani jinak nejde, protože máte pokaždé pocit, že jsou hlavní postavy něčím výjimečné a zároveň vám blízké natolik, že se s jejich jednáním ztotožníte. Za tohle tedy určitě palec nahoru.

plysak3Třetí díl Bavettových v sobě obsahuje jak lásku, tak vtip, ale také potřebnou dávku napětí. Ti kteří si chtějí knihu přečíst odděleně s klidným srdcem mohou, děj pochopíte i bez návaznosti předchozích dvou dílů. Zakázanou přitažlivost bych doporučila především ženám, které si libují v dobře napsaných oddychových románech u kterých není potřeba moc přemýšlet a dumat. Pokud máte aspoň trochu buňky pro zamilované romány, autorka vás svým stylem zaručeně osloví. A pro mě opět platí, že nebudu mít to srdce ubrat knize byť jen jedinou hvězdičku. Vážně bych se už měla naučit hodnotit knihy přísněji… But not today!

Hodnocení knihy:

10 hvezdicek

httpv://www.youtube.com/watch?v=vl-aF6Gbu7E

httpv://www.youtube.com/watch?v=BXKAi0igpnU

Děkuji za poskytnutí recenzního výtisku nakladatelství Fragment

podpis