Knižní recenze

RC Review: Tweety s city

tweety-s-city

Název: Tweety s city / Tweet Heart

Autorka: Elizabeth Rudnick

Počet stran: 270

Nakladatelství: CooBoo

Rok vydání: 2012

Vazba: Měkká

Děj:

Claire nemůže uvěřit, že si ji na Twitteru našel její vysněný kluk. Myslela si, že si jí nikdy ani nevšimne, ale jak se zdá, rozumí jí líp než kdokoliv jiný. Twittersmír je ale záhadné místo, kde se občas přátelé chovají jinak než v reálném světě. A aby toho nebylo málo, Claire si uvědomí, že je zamilovaná do úplně posledního kluka, který kdy připadal v úvahu…

 

První dojmy z obálky:

Obálka obecně se mi tou svou čistotou líbí, ale ten obrázek pro mě tolik přitažlivý není. Proto těch šest hvězdiček.

Hodnocení obálky:

6 hvezdicek

152309

O autorce:

Elizabeth Rudnick je young adult autor. Je také Senior Editor v Disney Press v New York City. Editovala knihy založené na filmech jako jsou Piráti z Karibiku a Princ z Persie stejně jako vzpomínky Miley Cyrusové, Milníky na mé cestě, které byly bestsellery New York Times (její Tweety s city také)

Když nepracuje, žije v Connecticutu s velkým křížencem pojmenovaným Jack Dyson. Má ve zvyku bezduše hodiny sledovat televizi. Tuto činnost ráda nazývá průzkumem.

Její web najdete na adrese: elizabethrudnick.com

 

 

Recenze:

330828-11-1358964984506_largeTweety s city jsem si chtěla koupit už dávno. Vlastně už tehdy, kdy se objevily na pultech knihkupectví, bohužel z toho ale nějak sešlo a já až doteď vedla jejich existenci v zapomnění. Pak ale CooBoo nabízelo blogerům recenzní výtisky a já si řekla proč ne. A tak jsem to zkusila. A ejhle! Ono se na mně vážně usmálo štěstí! A teď mi Tweety trůní na nočním stolku čekající až je zkritizuju. Ne, tak hrozné to zase nebylo, ale i tak byste dnes neměli počítat s kladným hodnocením jako obvykle. Ale už dost plků, pojďme se na to vrhnout. 🙂

court-orders-twitter-to-continue-providing-data-to-peoplebrowsr-692a5ff817Proč jsem Tweety s city chtěla? To je jednoduché – protože byly přece napsány v Tweetech! Já osobně hrozně ráda zkouším nové styly a ráda si dělám obrázek, co je mi milé a co ne, ale právě u tohoto stylu nevím, jestli je přínosný nebo ne. Má jak svá pozitiva, tak svá negativa. První pozitivum: Díky tomuto stylu se příběh čte extrémně rychle. Druhé pozitivum: Právě díky této knížce může přibýt hodně čtenářek. Co tím míním? Jedině to, že pokud vaše kamarádka čte ráda bravíčko a vy jí podstrčíte tuto knihu, je na 80% jisté, že udice zabere. Kdo by se taky bál dívčího románku, co je napsán v kraťoučkých textech a jazyku teenagerů, že? 🙂 Bohužel tu jsou ale i ta negativa, kterých si všimnou především ti náročnější čtenáři, co už něco načetli. Příběh kvůli tomuto stylu občas působí bohužel trochu nereálně – kdo by si taky vyměňoval důvěrnosti přes Twitter, když se může setkat osobně, že? Navíc, pokud opravdu trávíme tolik času na sociálních sítích, pak jsme opravdu ztraceni.

Abych přiznala barvu, z této knihy úplně odkapává med. Není ničím jedinečný, tahle „story“ tu už byla snad tisíckrát, ale abych pravdu řekla, bylo to příjemné čtení, které pohladí po duši. 🙂 Celou dobu, co jsem knihu četla, jsem se vztekala, že je Claire tak hloupá a že David je ještě hloupější a když přišla TA chvíle, oddychla jsem si. A co se vám tímto snažím říct, kniha ve mně vyvolala skutečnou reakci, což jí přičítávám k dobru, protože znáte ty knihy, kdy znuděně hledíte na text a přemýšlíte, kdy už ta mučírna konečně skončí. Tweety s city mě sice nijak neodvařily, ale nemůžu říct, že bych se při čtení nudila, to vážně ne. Tweety jsou skvělá oddechovka, která má děj a vy si ji kvůli tomu rádi přečtete. Ovšem jak už jsem psala, pokud máte předsudky a hledáte v ní něco víc, raději ji nečtěte, budete zklamaní.

large_8I když tuto tématiku zrovna nevyhledávám, musím říct, že autorka v rámci možností zpracovala opravdu dobře. Jako každý autor, který by o tomto tématu psal, sice nadělala pár logických chyb, ale když to vezmu celkově, musím ji pochválit za to, že Twitter vystihla v pravých barvách a já jsem jí za to vděčná.

Pokud tedy chcete někoho mladšího (nebo jednoduše nečtoucího) přinutit číst, dejte mu tuto knihu a můžete se těšit, že dotyčná bude číst přinejmenším dívčí románky. Ovšem, pokud máte rádi oddychovou literaturu a nemáte předsudky, není k zahození si tuto roztomilou knížečku přečíst. 🙂

Hodnocení knihy:

6 hvezdicek

Děkuji za poskytnutí recenzního výtisku nakladatelství CooBoo

podpis