Knižní recenze

RC Review: Manželská smlouva

large_7Název: Manželská smlouva / The Marriage Bargain

Autorka: Jennifer Probst

Série: Manželství / Marriage to a Billionaire

Díl: 1.

Počet stran: 219

Nakladatelství: Ikar

Rok vydání: 2013

Vazba: Pevná s přebalem

Děj:

Aby zachránila dům, pomůže Alexe už asi jen kouzlo. V životě by jí však nenapadlo, že jedno takové jí do cesty přičaruje staršího bratra její nejlepší kamarádky – a mocného muže, který jí zlomil srdce. Miliardář Nicholas Ryan sice v institut manželství nevěří, ale aby se mohl stát dědicem rodinné společnosti, potřebuje sehnat manželku. A to rychle. Když se dozví, že sestřina dávná kamarádka má finanční trable, dá Alexe odvážnou nabídku. Má to být manželství s jednoduchými pravidly: nezaplést se, nezamilovat se a jeden rok předstírat pár. Je to jen obchod. To přece nemůže být tak těžké zvládnout, ne?

První dojmy z obálky:

Popravdě řečeno je mi hrozně líto, že nenechali tu původní, co měli zamyšlenou (ne tu americkou, ale tuhle), protože to bych mohla s klidem říct, že ji máme lepší, než originální. Tahle na prvni pohled vypadá trochu všedně a ne každý si jí může všimnout. Přesto ale nemohu říct, že by se mi nelíbila, proto nejsem vyloženě naštvaná, že ji zaměnili. Naživo je náhodou docela hezká…

Hodnocení obálky:

8 hvezdicek

O autorce:

jennifer-probst-1-cropSvůj první příběh s milostnou zápletkou napsala Jennifer Probstová ve dvanácti letech. Přečetla ho sice jen svojí tehdejší třídní učitelce, ale sama říká, že od té doby už nemohla s psaním přestat. Dala si sice několik drobných přestávek – například když se vdávala, když čekala prvního syna, když s manželem kupovali a zařizovali dům, když čekala druhého syna, když dělala státnice z anglické literatury nebo když se u nich doma zabydlovali dva nalezení psi –, nyní už se však psaní zase věnuje na plný úvazek.

Jennifer Probstová se proslavila především jako autorka erotických romancí ze současnosti a její knihy se pravidelně objevují na špicích prestižních žebříčcích bestsellerů New York Times, USA Today a Wall Street Journal.

Manželská smlouva (The Marriage Bargain), která je prvním dílem volné „manželské“ série (dále The Marriage Trap a The Marriage Mistake z roku 2012 a The Marriage Merger z letošního roku), byla v první desítce nejlepších knih Amazonu za rok 2012.

Recenze:

largebgsfbMám nápad. Zahrajeme si na čtenáře myšlenek. Pokud tedy čtu správně, domníváte se, že tahle kniha bude jen dalším románem, co tak moc budu vychvalovat a bude po něm houbeles. Já vím, že jsem si poslední dobou moc nezakritizovala a naopak všechno vychvalovala až do nebes (nebo se pletu?), ale zrovna v této recenzi si ani krevní tlak zvedat nemůžu. Proč? Protože tahle kniha byla příjemným balzámem na mé poškozené nervy (to máte tak, když čtete Návrat z temnoty a podobná milá překvápka) a já se díky ní dala do kupy. A cože je naní tak moc úžasného? Hned (čti: po chvíli) vám to prozradím.

Popravdě řečeno nevím, proč jsem si knihu vybrala ani proč jsem na ni byla neustále zvědavá a netrpělivě čekala než vyjde. Vlastně ani pořádně nevím, čím se mi líbila, protože jediné na co dokážu ohledně tohoto příběhu myslet, je to, že jsem se nejednou málem potrhala smíchy. Faktem ale je, že už když jsem uviděla tu původní obálku, řekla jsem si, že ji chci. A pak jsem si přečetla anotaci. Můžete hádat, jestli na mě udělala dobrý dojem. 🙂 Poté to vzalo rychlý spád a já jakmile byla možnost, jsem knihu začala číst. Po tu dobu, co jsem ji četla jsem si říkala, jak jen zvládnu napsat recenzi, když se přo pomyšlení na ni buď chlámu smíchy, nebo nejsem jednoduše schopna uvažovat nezaujatě. A vidíte, já ji teď píšu a kupodivu se mi oba pocity zatím daří zasklívat do pozadí (tak honem rychle, než zase vyplují na povrch).

Několik vteřin se přesvědčoval, že se mu to jen zdá a probudí se ve vlastní posteli.
Potom pochopil, že je to realita.
 A že dojde k vraždě.
Jejíž obětí bude jeho manželka.

davdsKniha nebyla nic extra, vlastně je mezi svým žánrem poněkud vyšším průměrem, ale má v sobě neobyčejné kouzlo, které se nedá ignorovat. Už teď vím, že bych jí v žádném případě neměla dávat devět hvězdiček, když by si jich zasloužila takových sedm a pápá navěky, ale já jí je dávám za to, že mě dokázala nejen rozesmát, ale také uklidnit a poskytnout mi odpočinek po otřesných překvapeních, která jsem poslední dobou při četbě zažívala. Ale to už jsem mám pocit říkala, ne? 🙂

Autorka píše lehkým svižným stylem ve kterém se člověk snadno ztratí a nutí ho si neustále říkat „Už jen jednu kapitolu, vážně!“ – jaké já jen měla štěstí, že jsem knihu nezačala číst až pozdě večer a šla tedy spát „už“ v 0:25 (ha, je dobře, že si vedu záznamy). Knihu jsem přetla na jeden zátah a po dočtení měla pocit podobný tomu, když jsem dočetla Nabezpečnou lásku, ostatně právě právě proto na ni vzpomínám tolik v dobrém, i když jsem už vlastně od začátku věděla jak to skončí.

largedvsNepopírám, čtenářům fantasy literatury se kniha líbit nemusí, ale pokud máte alespoň trochu rádi oddechové New Adult, rozhodně musíte zabrousit do knihovny a přečíst si to. Já ještě teď v dobrém vzpomínám na postavy, co si mě velice lehce omotaly kolem prstíčku a ještě teď přemýšlím, že si ji přečtu znovu, protože kniha byla vážně skvělá, i když ne nijak závrtná. Možná právě proto si velmi ráda počkám na další díl a velmi ráda si přečtu cokoliv od této autorky.

 

 

 

 

 

Hodnocení knihy:

9 hvezdicek

Děkuji za poskytnutí recenzního výtisku nakladatelství Knižní klub

podpis