Knižní recenze

RC Review: Dva meče

691

Název: Dva meče

Autorka: Karolina Limrová

Série: Dvě zrcadla

Díl: 2.

Počet stran: 309

Nakladatelství: Host

Rok vydání: 2012

Vazba: Pevná s přebalem

Děj:

V ulicích Minneapolis řádí chladnokrevný vrah. Zanechává po sobě oběti, které nesou zjevné stopy mučení. Zatímco policie marně hledá jakoukoli stopu, lovci upírů vědí velmi dobře, s kým mají tu čest. Ví to i Daniel Phillips, ve dne řidič taxíku, v noci neúnavný lovec samotář, jehož do Minneapolis zavedla nešťastná láska. A ví to také Selena Torresová. Je silná, neohrožená a její touha po spravedlivé odplatě je účinnější než jakákoli zbraň. Selena Torresová však porušuje po staletí dodržované tradice. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena, která je slepá. Lovcem se přece nikdy nemůže stát žena, která je… upír.

První dojmy z obálky:

Není sice tak pěkná na pohled jako první, ale rozhodně není tou, na kterou by se jeden nechtěl dívat. Líbí se mi ta spojitost s příběhem a líbí se mi grafické zpracování knihy obecně. 🙂

Hodnocení obálky:

9 hvezdicek

karolina-limrova-z-archivu-autorky

O autorce:

Několik let pracovala jako redaktorka Českého rozhlasu. Beletrii se začala věnovat coby autorka romantických, hororových a humoristických povídek s fantasy tematikou, které publikovala na populárních fan fiction webových stránkách. Dvě zrcadla jsou její knižní prvotinou. S manželem a dvěma dětmi žije v Hradci Králové.

 

 

Recenze:

woman-blue-eyePamatujete se ještě na tu slaďárnu, která nesla jméno Dvě zrcadla? Já ano, ještě dnes si občas čtu své oblíbené pasáže a rozpomínám se na jednotlivé hlášky. První díl byl dle mého famózní, ačkoliv se v něm víceméně nic moc velkého nedělo. Ostatně právě proto se kniha některým čtenářům nelíbila. Právě pro ty, co to s prvním dílem vzdali mám jeden vzkaz: Jestli si nepřečtete druhý díl, v noci vám někdo zaklepe na dveře. Teď to nemyslím vůči autorce nijak zle, ale druhý díl je rozhodně o krok dál než ten první. Oproti tomu prvnímu je plný akce a napětí (jak jinak, když je hlavním hrdinou lovec upírů!), ale samozřejmě také romantiky. Proto vám hned na začátku říkám, že pokud vás nebavil první díl, druhý určitě bude. 😉

Po přečtení prvního dílu jsem byla rozhodnutá, že si druhý díl přečtu za každou cenu a co nejdřív. Vlastně ani nevím, co mě drželo tak dlouho zpátky a proč jsem si ho přečetla až teď. Než jsem se ale vůbec rozhodla, že si ho přečtu, přečetla jsem si velké množství recenzí a byla překvapená, že ze dvou zrcadel mohlo vzniknout něco ještě lepšího. Byla jsem totiž smířená s tím, že se tahle série někomu bude líbit extrémně moc a někomu se nebude líbit vůbec. Autorce patří můj potlesk za to, jak bravurně to vyřešila.

large_6Co na druhém dílu shledávám jako největší pozitivum, je to, že se bude líbit těm, co si oblíbili i první díl, ale jak už jsem napsala výše, i těm, co naopak první díl moc neopěvovali. Ne, v tomto díle není žádná naivní Kate, ani pan dokonalý Josh, vlastně žádná z těch „naivních“ postav. Už jsem vás zaujala? To doufám, protože já vás opravdu zaujmout chci. 😀 Hlavním hrdinou je Daniel, lovec upírů, který vesměs nic zlého neudělal a přesto svou vyvolenou nezískal. Ovšem je tu ještě někdo, kdo se o post vypravěče hlásí taktéž. Selena Torresová vás zaujme na první pohled. Slepá lovkyně upírů, která je sama také upírkou. Zdá se vám to jako vražedná kombinace? Ne, to ještě nevíte, s kým to dá dohromady. Ale nebudu předbíhat, spoilery recenzím nesluší (i když tady vlastně jasné, kdo se s kým spáruje).

Máte rádi překvapení? Já poté, co jsem knihu přečetla už ani tolik ne. Zvraty jsou překvapivě této knize vlastní a vy opravdu nevíte, co se stane a o čem tahle knížečka bude. Co se týče samotného stylu, trvám na (opakování ceremoniálu :D) tom, že autorka píše svižně a neotřele. Já tenhle styl/sloh prostě zbožňuju a všechny knížky, které jsou tímto způsobem napsané zbožňuju taktéž.

imagesA ještě předtím, než začnu knihu všem doporučovat bych se chtěla zmínit o tom, že ačkoliv knihy napsala česká autorka, jsou vážně dobré. Poslední dobou se setkávám s lidmi, kteří zavrhují knihy jen protože jsou od českých autorů a mě mrzí, že kolikrát takové skvosty přejdou bez povšimnutí. Proto pokud patříte k nim, nebojte se, čeští autoři píší kolikrát líp než tislavní američtí. A když jim neposkytneme podporu, s YA žánrem se v ČR můžeme rozloučit.

A nakonec pro ty, co sérii nečetli vůbec a nevědí, jestli do toho mají jít, platí, že by to měli minimálně zkusit. Pořád existují knihovny (už jen kvůli vám doufám, že ty ve vašem okolí jsou zásobeny víc než mé) a za přečtení nic nedáte. 🙂 Dvě zrcadla i Dva meče vřele doporučuji všem, co mají rádi fantasy, ale především těm, co mají rádi upíry a pořád z této závislosti jako já nevyrostli.

Hodnocení knihy:

10 hvezdicek

Děkuji za poskytnutí recenzního e-booku nakladatelství Host

podpis