Knižní recenze

RC Review: Nepřítel mého nepřítele

nepritelmehonepritele26532.jpgNázev: Nepřítel mého nepřítele

Autorka: Kateřina Petrusová

Série: Bavettovi

Díl: 2.

Počet stran: 356

Nakladatelství: Fragment

Rok vydání: 2013

Vazba: Pevná

Děj:

Dluhy se musí platit. To ví i bývalá policistka Joan, která má závazek vůči samotnému králi drogového podsvětí. Ten se nyní hlásí o splacení dluhu a jako pojistku unese Joaninu malou dceru Amy. Zvládne Joan zabít Roberta Bavettu, jednoho z vůdců italské mafie, a dostat svou dceru zpět? Co když existuje ještě jiný způsob, jak Amy zachránit?

 

První dojmy z obálky:

Tak druhý díl má obálku naprosto dokonalou. Opravdu se mi líbí.

Hodnocení obálky:

10 hvezdicek

Co jsem od knihy čekala:

Hrozně moc a zároveň hrozně málo, protože po přečtení pár recenzí jsem se bála, že druhý díl nakonec nebude tak dobrý, jak bych čekala.

Menší seznámení s knihou:

Nepřítel mého nepřítele je volně navazující pokračování na Nebezpečnou lásku ze série Bavettovi a je od české autorky. Zaujmout dokáže především svým humorem, ale také svou realistickou atmosférou.

O autorce:

330884Kateřina Petrusová je spokojená manželka, pyšná matka a psavec, chvílemi hodně líný a nepravidelný. Narodila se před třiceti lety v Pardubicích, a přestože má svoje město ráda, zanedlouho se přestěhuje o pár kilometrů dál, kde bude moct ráno v pyžamu otevřít francouzské okno v obýváku a vyjít na zahradu.

Píše s většími či menšími přestávkami patnáct let – povídky, pokusy básničky, blogové zápisky i pár úplně opravdových článků na internetu. Naplno se do toho vrhla před třemi lety, kdy narazila na skupinku stejně nadšených pisatelek a pořídila si s nimi povídkový web.

Psaní je pro ni relax a zábava. A pokud pak čtení toho, co napíše, pobaví i někoho dalšího, je to další, úžasný bonus.

Její web najdete na adrese: katerinapetrusova.cz

Proč jsem si knihu vybrala:

Já si ji vlastně pořídila zároveň s dílem prvním, takže to není o tom, že bych se musela nějak rozhodovat, jestli si druhý díl pořídit, či ne. Ale vybrala jsem si ji protože je od české autorky a kvůli tomu, že na ni byly úžasné recenze.

Recenze:

specialpolice-1A je to tu. Recenze na druhý díl Bavettů je na světě. Copak na něj asi řeknu? Co jsem se tak dívala, recenze byly na druhý díl poměrně dost sporné. Sice jsem nenašla žádné závratně negativní hodnocení, nemůžu ale říct, že byly recenze na tento díl napsány ve stejném duchu jako na Nebezpečnou lásku. Proto než jsem začala číst, trochu jsem se možná i obávala toho, že příběh nebude tak skvělý jako v prvním dílu. Ale už vás nebudu napínat a napíšu, co si o tomto dílu myslím. 🙂

V prvním díle jsme se seznámili s Paige a Michaelem, velmi neobvyklým párem, který se spolu seznámil jen díky Paigině zaměstnání. Poté co Michael utrpěl nehodu, neuměl přemýšlet dospěle a podle toho se také choval. Jeho rodiče mu tedy najali pečovatelku, kterou byl shodou okolností Paige. Ta se s Michaelem sblížila a po jeho „procitnutí“ se z nich stal pár. Teď žijí společně v Itálii. Nyní se na scénu dostává Michaelův bratr Robert a bývalá policistka Joan. Tentokrát se ale žádné autonehody nedočkáme, autorka si na nás připravila něco zcela jiného, a to nový pohled na mafii, která se v prvním díle pouze „mihla“. příběh se bude totiž odehrávat z pohledu DVOU hrdinů a nejen jednoho, což pokládám jedině za klad. Robertův pohled je opravdu cenný. A tak příběh tedy začíná. 🙂

large_2Druhý díl navazuje tam, kde první díl skončil, takže jestli se ptáte, zda můžete číst prvně ten druhý a až potom první, nedoporučuji vám to. Asi byste byli hodně zmatení z toho, kdo je Paige, kdo je Michael, co a jak a proč se stalo a z knihy byste neměli takový požitek. Takže i když někde píší, že druhý díl volně navazuje na ten předchozí, neznamená to, že na něj nenavazuje vůbec a vy byste si měli nejdříve přečíst ten první.

Když  jsem začala knihu číst, trochu mě mrzelo, že hlavními hrdiny už nejsou Paige s Michaelem, ale Joan s Robertem. Postupem času se to sice zlepšilo, ale nedalo by se říct, že jsem na první dvojici přestala myslet a zamřila se na tu novou, neokoukanou. Možná právě proto na mě působí tento díl trochu hůře, než ten předchozí, přesto nemohu tvrdit, že bych mu dala méně, než deset hvězdiček.

Co musím říct, je to, že autorka ani v tomto dílu neupustila od svého dokonale čtivého stylu. Jak jen to ta Kateřina dělá, že píše TAK skvěle? Vážně, mazej psát do Ameriky, ať může být z Bavettů film. Třeba já bych se na něj podívala… A nejen jednou. 😀 Ale co musím tentokrát vytknout, jsou ty nadávky. Ale no tak! takhle nemluví ani zedník! Nepopírám, mafiáni musí nadávat určitě hodně, ale tohle bylo trochu přemrštěné. Akorát mě to zkazilo na dalšího půl roku. [superemotions file=“icon_lol.gif“ title=“Laughing Out Loud“]

ttttgČtenáře, co čekali nějakou závratnou záplatku musím ale zklamat, druhý díl není tak akční jak se zdá. Možná právě proto byly některé recenze trochu méně pozitivní, mně to ale zas tak moc nevadilo. Ono je také důležité si říct, do jakého žánru Bavettovi spadají. Nope, Nepřítel mého nepřítele není žádná detektivka, ale román okořeněný mafií. Proto nečekejte nějakou závratnou akci, či překvapení. Nepřítel mého nepřítele je brilantní román, nic víc, nic míň. 😉

Závěr:

Sérii bych doporučovala spíše ženám, než mužům. Kniha by se měla líbit snad všem, co mají rádi romány, které mají nějakou pointu a dokáží čtenáře upoutat.

Hodnocení knihy:

10 hvezdicek

*Děkuji za poskytnutí recenzního výtisku nakladatelství Fragment

podpis