Knižní recenze

RC Review: Nebezpečná láska

13409694

Název: Nebezpečná láska

Autorka: Kateřina Petrusová

Série: Bavettovi

Díl: 1.

Počet stran: 374

Nakladatelství: Fragment

Rok vydání: 2012

Vazba: Pevná

Děj:

Na doporučení posledního zaměstnavatele získá mladá newyorská ošetřovatelka Paige práci v rodině Bavettových, bohatých podnikatelů pocházejících z Itálie. Má se starat o jejich syna Michaela, mladého muže, který se po autonehodě duševně vrátil do období svého dětství. Paige si k němu postupně nachází cestu a Michael si ji velice oblíbí. Postupem času Paige přichází na to, že se dostala do newyorského podsvětí a její zaměstnavatelé jsou součástí mafie. Co se stane, až se jednou Michael probere? Dostane se Paige ze spárů Bavettových, když odhalila jejich tajemství?

První dojmy z obálky:

Děsně moc se mi ta černobílá tématika líbí, jen jak má Michael na hlavě ten klobouk a pak jsou tam ty mrakodrapy… No, působí to na mě, jako by měl hranatou hlavou (bacha, je to jen můj dojem). 😀

Hodnocení obálky:

9 hvezdicek

Co jsem od knihy čekala:

Čekala jsem toho od ní hrozně moc, protože ty recenze na ni byly extrémně poutavé.

Menší seznámení s knihou:

Nebezpečná láska je první díl ze série Bavettovi a je od české autorky. Zaujmout dokáže především svým humorem, ale také svou realistickou atmosférou.

O autorce:

330884Kateřina Petrusová je spokojená manželka, pyšná matka a psavec, chvílemi hodně líný a nepravidelný. Narodila se před třiceti lety v Pardubicích, a přestože má svoje město ráda, zanedlouho se přestěhuje o pár kilometrů dál, kde bude moct ráno v pyžamu otevřít francouzské okno v obýváku a vyjít na zahradu.

Píše s většími či menšími přestávkami patnáct let – povídky, pokusy básničky, blogové zápisky i pár úplně opravdových článků na internetu. Naplno se do toho vrhla před třemi lety, kdy narazila na skupinku stejně nadšených pisatelek a pořídila si s nimi povídkový web.

Psaní je pro ni relax a zábava. A pokud pak čtení toho, co napíše, pobaví i někoho dalšího, je to další, úžasný bonus.

Její web najdete na adrese: katerinapetrusova.cz

Proč jsem si knihu vybrala:

Protože je od české autorky a k tomu všemu jsem skoro všude viděla stoprocentní hodnocení. Pro něco takového musí mít snad blogeři nějaký důvod, ne?

Recenze:

OLYMPUS DIGITAL CAMERANebezpečná láska… Co si pod tímto titulem představíte? Já českou autorku, mafii a tisíce oblíbených scén. Když jsem o knize slyšela, nechtěla jsem ji číst. Dokonce jsem si i odfrkla, co to bude zase za koninu (nesuďte mě!) a dlouho bylo ticho po pěšině. Ale s postupem času, jak jsem viděla všechny ty pozitivní recenze, jsem se na ni podívala ještě jednou. A světe div se, ono to nevypadalo zase tak špatně. Tím se kniha přesunula do kolonky „někdy později si ji musím přečíst“. Až teď jsem se k ní ale dostala a popravdě řečeno nestačím zírat. Ale to už bych předbíhala, tak hezky popořádku. 🙂

Když jsem se ke čtení knihy konečně rozhoupala, četla jsem ji bez přestávek. Abych pravdu řekla, kdyby byla Kateřina Petrusová Američanka, figurovala by na prvních příčkách bestsellerů. Ne, netvrdím, že napsala něco extrémně originálního, ale to jak příběh napsala, je minimálně obdivuhodné. Nevím sice, jestli autorka někdy v Americe byla, ale mně připadalo, jako bych se procházela po ulicích New Yorku spolu s Paige. Atmosféra velkoměsta byla vždy popisována zcela nenuceně, přesně tak jak by ji cítila Paige (aneb méně je někdy více). Realita přece není o tom, že si všímáme všech detailů kolem nás a popisujeme absolutně vše, co vidíme. Člověk si všímá jen toho podstatného, proto se mi opravdu zamlouvalo, že autorka popisovala jen to nejnutnější a nesnažila se New York popisovat dopodrobna. Rozhodně jí to přidalo body k dobru.

tumblr_mfjmb5vqrt1qj3erzo1_500_largeZ čeho se doteď ovívám, je ten nepřeberný počet oblíbených hlášek a scén. Myslím, že by mělo být trestné psát knihu tak vtipně a poutavě, až máte chuť si ji po přečtení zopakovat ještě jednou. Takže až řeknu, že si jdu přečíst své oblíbené scény, myslím tím, že si jdu dát re-reading. 🙂

Jak už jsem psala, kniha nemá nikterak originální nápad, protože téma mafie a červená knihovna se propojilo určitě nespočetněkrát. Co je ale nejzábavnější, je skutečnost, že i nároční čtenáři po něčem takovém zůstanou naprosto paralyzovaní. Ptáte se, co do příběhu autorka zamíchala, aby upoutala tolik čtenářů? Pokud jste nečetli anotaci, budu vám muset sdělit, abyste to rychle napravili, protože právě díky tomu vás kniha zaujme. Snad ještě nikdy jsem neviděla, aby se ve spojitosti s mafií vyskytovalo něco jako nehoda a ztráta dospělého uvažování. Myslíte si, že něco takového nejde dohromady? Ale jde, Nebezpečná láska je toho živoucím důkazem.

rrrNemáte rádi knihy s nesympatickými hlavními postavami? Pak je pro vás tahle kniha jako stvořená. Hlavní hrdinku Paige si zamilujete na první pohled. Je chytrá a neobyčejně okouzlující. Snad nikdy v životě jsem neviděla někoho, kdo by to takhle uměl s dětmi. Až mě to trochu zaráží… Je možné, aby měl někdo tak pevné nervy? Já mám na blízku svého bratra jen chviličku a už mám chuť ho vlastnoručně uškrtit… Nemohla bych někomu dělat chůvu. 😀 Ale to už mluvím zase o voze a já chtěla přece mluvit o voze. Předpokládám, že pro dámy (pánové rovnou můžou přeskočit na konec recenze) je důležitější, jestli v knize figuruje i „někdo“, kdo je charismatický a kdo příliš „neprudí“, ať už svým chováním nebo čímkoliv jiným. Odpověď zní ANO, někdo takový tu opravdu je. Jestli se ptáte na to, jak moc velký vliv na vás mít bude, myslím, že můžete jít knihu objednávat s vědomím, že zaujme přední příčky romantických sérií.

Jen tak mimochodem, bojím se toho, jak na mě zapůsobí druhý díl, protože s napsanými knihami roste i zkušenost. Jestli to takhle půjde dál, čeští autoři ovládnou svět…

Takže abych to shrnula…

Proč si tuhle knihu koupit?

  • Protože je od České autorky
  • Protože budete mít nového favorita v romantických knihách
  • A proč ne?

Proč si tuhle knihu nekoupit?

  • Žádné výmluvy, prostě mazejte do knihkupectví!

 

Závěr:

Knihu by si měly pořídit pořídit spíš ženy, než-li muži a rozhodně takové, co mají rádi romantiku spojenou se smysluplnou zápletkou a humornými scénami.

Hodnocení knihy:

11/10

10 hvezdicek

*Děkuji za poskytnutí recenzního výtisku nakladatelství Fragment

podpis