Filmové okénko

Review: Teen Wolf 1. série

1468828342_82196990_o2

Název: Teen Wolf

Rok: 2011

Série: 1.

Počet dílů: 12

Průměrná délka jednoho dílu: 40 min

V hlavních rolích: Tyler Posey, Dylan O’Brien, Crystal Reed, Tyler Hoechlin, Holland Roden, Colton Haynes…

Režiséři: Russell Mulcahy (6 epizod, 2011), Tim Andrew (3 epizody, 2011), Toby Wilkins (3 epizody, 2011)

Nový seriál na MTV rozhodně potěší teenagery, ale dospělé…? To už je otázka. Ani u tohohle seriálu se nevyhneme „jsi vyvolený“, ale má to podivnou šťávu. Vtipu a humoru se tam dočkáme skoro na každém kroku ač je to spíše černý humor. Protože dělat si srandu z uříznutí končetiny člověka – to už je trošku moc ne? Samozřejmě hororové prvky jsou na tom nejspíš nejlepší a kdybych to měla pokládat za detektivní seriál – také na tom něco je.

Záhady a tajemno… To je základ tohoto seriálu. Scott je takový ten typický nevýrazný kluk, kterého si nikdo nevšímá. No jo… To by nebylo ono, kdyby ho hned na počátku nepokousal vlkodlak, že? V některých scénách je jasně vidět, že je to provedeno počítačově – např. to jak proběhnou ti jeleni. Stiles je takový ten frajírek, co chce dokázat něco… neuvěřitelného jenže neřeší následky a skoro nic si nepromýšlí. Allison je ta nová a nevinná dívka o kterou je všeobecný zájem kvůli tomu, že se přistěhovala. Docela si se Scottem padnou do oka a hned je tu až jiskřivá přitažlivost. A čemu za to vděčí? Tomu, kdo ho kousl.

Jakmile je nakažený, je z něj jiný a hlavně oblíbený člověk. Cítí, slyší a vidí jinak než když byl obyčejným člověkem. Dokonce se pohybuje ladněji, rychleji a silněji. Jenže… to má i své nevýhody. Co až bude vlkodlak? Brzy je úplněk a on se promění. Je z něj Lacrosový bůh a míčky chytá jedna radost.

Od začátku vás tenhle seriál chytí a nepustí. Tak trochu horor, ale nemělo by to být tak strašné. Jediné, co se mi na tom nelíbí je proměna ve vlkodlaka. Scott vypadá jak špatně vydařený poděs z Buffy. Čekala bych nějakého vlka, popřípadě nějakého méně chlupatějšího a zdeformovanějšího, ale oni mu musí dát tak divnou podobu. Tohle jediné ubírá na dokonalosti, ale dá se to přežít…

03adf189b4_82197015_o2

Derek je tady za osamnělého vlka, který se snaží pomoct Scottovi s přeměnou. Líbí se mi, že mluví hned na rovinu a neříká… „Nic za to nechci.“ Všechno má svou cenu a on to moc dobře ví. Objeví se tam, kde je pitřeba a docela Scotta sleduje. Prostě takový všeználek a šmírák. Asi je mojí nejoblíbenější postavou, protože je tajemný, chodí v kožené bundě, černém triku a vypadá jako… mafián? Chacha jo. Jenže na něj to sedí víc než dokonale.

Co bych však měla ještě zmínit je vtip. U seriálu se budete smát, až spadnete ze židle. Stiles se Scottem vyvádějí takové koniny, že už to volá po akutní pomoci. Řekněte sami… Napadlo by vás výt jako hejkal do školního rozhlasu? Ach ano, to mají na svědomí taky ti dva…

Momentálně se chystá další série na květen, takže pro ty, co seriál sledují… Nebojte se, pokračování bude!

Hodnocení seriálu:

httpv://www.youtube.com/watch?v=EQapH9qEhck