Knižní recenze

RC Review: Upíří polibky: Město upírů

2878-1-400

Název: Upíří polibky: Město upírů / Vampireville

Autorka: Ellen Schreiber

Série: Upíří polibky / Vampire Kisses

Díl: 3.

Počet stran: 156

Nakladatelství: Zonner Press

Rok vydání: 2012

Vazba: Měkká

Děj:

Raven je upírkou. Ptáte se co se stalo? Kousl ji přece Alexander. Nebo ne? Jagger s Lunou si to ovšem myslí, proto se raven jako upírka chovat také musí. Ne že by jí to vadilo, ale není jí příjemné, že si musí hrát na přetvářku a to jen kvůli tomu, aby zachránila svého lidského nepřítele Trevora ze spárů Luny. Ovšem, nepostrádá ani své důvody – ráda by si užila se svým upířím přítelem trochu klidu a romantiky. Bohužel, jak to tak vypadá, v nejbližší době se svého kýženého klidu nedočká.

První dojmy z obálky:

Úžasné, grandiózní, super… V recenzi na první díl jsem psala, že se mi víc líbí originální obálka, ale teď říkám tohle: Česká republika má zatím nejlepší obálky. Jen tak dál a prasknu pýchou.

Hodnocení obálky:

Co jsem od knihy čekala:

To co obvykle. Oddechovou upířinu, kterou přečtu hodně rychle, ale také hodně rychle budu oplakávat, že ještě není další díl.

Menší seznámení s knihou:

Upíří polibky: Město upírů je třetí díl z prozatím devítidílné série, která zaujala především mladší čtenáře. Svou nenáročností, bláznivostí a především upírskou tématikou si dokázala podmanit téměř všechny milovníky upírů v okruhu 12 – 14 let.

O autorce:

avt_ellen-schreiber_2402

Ellen Schreiber je americká spisovatelka. Než se stala spisovatelkou, byla sólový komik a herečka. Studovala Shakespeara na Royal Academy of Dramatic arts (Královské akademii dramatických umění) v Londýně a komedii v druhém městě Chicago, kde žila po dobu pěti let. Několik jejích děl bylo publikováno v Americe a Evropě. Její bratr, Mark Schreiber, je též autorem knih. To on, jí pomohl s její kariérou spisovatelky.

Sepsala spoustu děl, mezi které bych mohla jmenovat například: sérii manga knih Upíří polibky: Pokrevní příbuzní, které byly dříve knihami, devítiknižní podoba se jmenuje Upíří polibky. Dále knihu Comedy girl a další…

Více se o ní můžete dozvět na adrese http://www.ellenschreiber.com/

Proč jsem si knihu vybrala:

Mám první i druhý díl a tato série se mi opravdu líbí, proto jsem neváhala a vzala si i ten třetí.

Recenze:

ravenmaddisonfromvampirekisses

S Upířími polibky jsme ušli už celkem dlouhou cestu a právě teď jsme se zastavili u třetího dílu. Popravdě řečeno, nevím čím to je, ale ten město upírů mi nepřijde už tolik šílené jako první díl. Autorka v tomto dílu zkrátka o krapítek ubrala a já jí to jedině schvaluji. Ta střelenost ale Upíří polibky naplňuje, proto nečekejte moc velký pokles. To by knihám ubralo na jedinečnosti. A to já tedy nechci.

Hlavní hrdinka Raven má v knize nekonečný prostor, dokonce ještě větší než v předchozích dílech, protože Alexander a Luna s Jaggerem jsou trochu víc v pozadí. Hlavní zápletkou je zde totiž Raven a její tolik vytoužené upírství, které si teď zčásti může dopřávat, protože Jagger s Lunou si myslí, že už patří do jejich řad. Musím říct, že třetí díl slušně konkuruje prvnímu, který se mi líbil asi ze všech nejvíc. Nevím proč, když je to vlastně jen takové uvedení do děje, ale přesto…

O čem jsem se chtěla zmínit především, je Trevor. Nečekala jsem to. SPOILER Nečekala jsem, že je do Raven tak zamilovaný! KONEC SPOILERU Vážně jsem to nečekala a z nějakého mně neznámého důvodu je mi o trochu víc sympatičtější. A to zahrnuje i Lunu. Trevora ale z celé duše upřímně lituji. Kdo přečte knihu, bude vědět co tím myslím.

raven-vampire-kisses-240-304215

Ale dost už o postavách a samotném ději. Ráda bych zde uvedla, jaký mají Upíří polibky styl a další důležité informace, i když jsem to už psala dříve. Tak jdeme na to.

 Upíří polibky jsou psané v 1. osobě a je to opravdu čtivý styl. Kniha je tenká, takže ji máte za den, dva přečtenou. Má to ale i své nevýhody. A to vztek, že další díl bude za až za x měsíců. V tom ale spočívá to kouzlo. Kniha je specializovaná pro teenagery, já si ale myslím, že si ji přečtu, i když budu starší. Je to takový ten typ oddechové knihy u které nemusíte moc přemýšlet, protože se prostě vezete na její vlně. Je zde dostatek přímé řeči, vnitřních úvah, myšlenek, vzpomínek a dalších textů a kniha není absolutně vůbec únavná. To vlastně platí o všech třech dílech.

vampire_kisses___by_imgaarasninja

Za co ale nakladatelství pochválit je vnitřní stylistika. Nemyslím tím gramatiku, ta byla v pořádku, v tomto je Zoner Press důsledný. Víte co bylo v pravých horních rozích napsáno? Rakve lásky! Jen pro info – je to název druhého dílu a Zoner Press zřejmě zapomněl tuto chybu poupravit. Pokud to bylo ale jen v mém výtisku, pak se omlouvám. V opačném případě bych se ale asi pravděpodobně červenala za chybu. Doufám, že se nakladatelství pro příště polepší a vezme si ponaučení.

Konec mě jako obv ykle napnul. Upíří polibky mají ten typ konců: „Něco se děje.“ – ani tento není výjimkou. Napne vás a zanechá vás zvědavé, protože Raven Po celý díl postupně začíná uvažovat, jestli se opravdu chce stát upírkou. A na konci je zrnko pochybností opravdu zaseto. Myslím, že se bude ještě velmi dlouho rozmýšlet, než se opravdu rozhodne. A to je jedině dobře, protože Upíří polibky MUSÍ mít pokračování, protože je to skvělá oddychová série pro teenagerky a fanoušky upírů. Proto netrpělivě očekávám další díl.

Poučení:

Někdy je dobré se bát.

Závěr:

Pokud jste četli předchozí díly, myslím, že nemusím připomínat, abyste si pořídili i ten první. Pokud ale ne, tuhle sérii si přečtěte. Je úžasná na odpočinek a je opravdu úžasná. To už jsem říkala, že? Dobře, raději jdu dělat něco dalšího. 😀

Hodnocení knihy:

httpv://www.youtube.com/watch?v=BHRyMcH6WMM&feature=player_embedded

*Děkuji za poskytnutí recenzního výtisku nakladatelství Zoner Press