Povídání o knihách

Knižní poradna /0.01/

poradna-ells-zmensena-verze-2_0

Kdo neví o co kráčí, zde se to dozvíte

Dnešní program proběhne následovně: Knihy doporučím Denii, laurdes a Skřítkovi

Denii (17 let):

Denii, ty máš ráda Nicholase Sparkse a ještě jsi nečetla Poslední píseň? Já jen doufám, že tě neodrazuje ta obálka s Miley. Ale i kdyby ano, do této knihy se musíš pustit co nejdřív. Je úžasná! Nejlepší od Sparkse (říká ta, co od něj přečetla jen dvě knihy). Takže to je první kniha. Jako druhou bych ti chtěla doporučit nějakou upířinu. Jenže mě napadají jen Upíří polibky a tobě je už sedmnáct… Hm, tak to by nešlo… Zkusím tedy nějaké sci-fi, nebo dystopii. 0.4 Soumrak civilizace jsi taky nečetla. To bys měla. Ta knížka je super a je dechberoucí. Navíc je i pro starší čtenáře, jen je taková tenčí… Ale to snad nevadí. A teď nějakou tlustou. Jelikož máš už sedmnáct, předpokládám, že by ti tato kniha neměla vadit. Navíc máš ráda romantiku a já předpokládám, že už tušíš co s tebou zamýšlím. Tu knihu jsem přečetla nedávno, pořád se chystám na recenzi, ale faktem je, že se mi líbila až neskutečně. Četla se opravdu dobře. A je to Fifty Shades of Grey. Jenom doufám, že jsem ti nedoporučila knihy, které by se ti nelíbily… Jestli si je přečteš, určitě se moc ráda podívám na názor. 🙂

denii

laurdes (17 let):

Tak Kačí, budu určitě muset listovat po Goodreads hodně dlouho, než najdu něco dechberoucího, co by ti postačilo… Vím, že máš ráda knihy, kde je spád. A zde je první typ: Lovkyně snů. Má neobyčejný styl a čte se velmi dobře, takže tu si určo přečti. Krom toho, kdyby se ti nelíbil první díl, myslím, že druhý pro tebe bude lepší. 🙂 A… cože? Ty jsi nečetla Měsíční píseň? To tě nepopostrčila ani ta autogramiáda Patty? Tu si povinně přečteš co nejdřív, je víc než úžasná a pro tebe jako stvořená. Jsem přesvědčená, že se ti bude líbit – překvapení, akce, originalita a samozřejmě i trochu romantika. Krom toho Patty píše úžasně. A vím, že Meyerová není tvá oblíbenkyně, ale Hostitel je z úplně jiného soudku než Twilight- Navíc, když se chystá ten film… A pravdou je, že těm co se Twilight nelíbilo, líbil se jim alespoň Hostitel.

laurdes

Skřítek (14 let):

Nevím proč, ale tvůj vyplněný dotazník mě nějakým způsobem potěšil. Ale vlastně vím čím. To budou ty tvá videa co jsem v poslední době shlédla. Ale teď k doporučení. Je ti 14, stejně jako mě. Oblíbila sis Divergenci… Hm… Já jen doufám, že jsi nečetla Banku těl: Mladší. Je to dystopie, stejně dobrá jako Hunger Games. Vážně, přečti si ji. 😉 Dál vidím, že máš ráda horory. Četla jsi Závist? Je to trochu měkčí horor, ale je vážně super. Vím, že jsi chtěla doporučit jen dvě, ale trojka je takové pohádkové číslo… A k tomu všemu vím jak moc čteš… Chtěla jsem ti doporučit nějaké fantasy, ale já tomu prostě neodolám. Pokud jsi nečetla Cinder, přečti si ji. Je to pohádková dystopie, zpětně musím uznat, že na mě zanechala vážné stopy. Má ale jedinou chybku. Nutí mě pořád přemýšlet o dalším dílu. Proto, jestli si ji přečteš, očekávaj návaly muk.

skritek