Knižní recenze

RC Review: Fly High! Leť výš 2

10800-b-flyNázev: Fly High! Leť výš 2 / FLY-HIGH! 2

Autorka: Nacumi Óči

Série: Fly High! Leť výš / Fly High!

Díl: 2.

Počet stran: 174

Nakladatelství: Zoner Press

Rok vydání: 2011

Vazba: Měkká

Děj:

Meru přišla o svou sílu bojovnice. Neví jak je to možné, ale je to tak. A k tomu všemu musí ležet v nemocnici. Přitom by už dávno měla bojovat o nadvládu nad školou. Bohužel, toto nebude její jediný problém. Co nejdříve se bude muset vypořádat s novým nepřítelem a hlavně sama se sebou. Nepřátelé přece vycítí, kde má slabinu. Proto se jí musí co nejdříve zbavit.

První dojmy z obálky:

Snad poprvé vidím hrdiny tak staré, jak mají být. Jen mi na ní něco nesedí. Meru zabírá moc místa…

Hodnocení obálky:

Co jsem od knihy čekala:

No, jelikož mi přišla ve stejné várce jako první díl Fly High!, očekávala jsem to samé. A to oddechovku.

Menší seznámení s knihou:

Fly High! je veselá romantická manga, která je určena skoro pro každého, kdo se jen trochu rád směje, nebo přinejmenším usmívá.

O autorce:

Žádné specifické info nenalezeno.

Proč jsem si knihu vybrala:

Chtěla jsem něco oddychového a tato na mě vyloženě křičela, abych si jí všimla.

Recenze:

meru_tachibana_colored_by_shigatsu_chama

Hned na začátek recenze musím říct, že druhý díl Fly High! byl rozhodně lepší než ten první. Opravdu jsem se u něj bavila a jako manga opravdu nezklamal. Takže zde určitě neplatí pravidlo, že jsou pokračování pokaždé horší než první díl. A v čem je tedy lepší? To vám hned prozradím.

Co je pro Fly High! typické, je praštěný humor, který způsobuje, že se kniha čte úžasně lehce a člověk se u ní baví. Ani u toho dílu mi tyto dvě věci nechyběly. Meru byla stejně vtipná a úžasná jako v prvním díle (no řekněte která hlavní hrdinka by byla schopna se na berlích dobelhat až na kraj světa? Mimochodem, ani nevíte jakou to má spojitost s příběhem… Při této scéně jsem se opravdu zasmála od srdce), v některých ohledech ale ještě lepší. První díl na mě působil jako z pohádky, nedokázala jsem si příběh představit v reálném životě. Netvrdím, že teď to dokážu, ale je to mnohem lepší. Nevím jestli je to tím, že jsem si nějakým způsobem na příběh zvykla (což je za tak krátkou dobu čtení téměř nemožné), ale tento díl se mi zdál o něco méně praštěný. A teď to myslím v dobrém slova smyslu. Někdy je málo více. A u tohoto příběhu je to rozhodně pravda.

fly-high-223496

Líbilo se mi, že příběh trochu nabral spád, už to nebylo jen o tom, že Meru bojovala bandou okupující školu, bojovala proti sobě, ale také novému nepříteli, který přišel, aby zmařil veškou Meruinu práci. A jedině když všichni zapojí své síly, bude vše fungovat tak, jak má. Ale to už tu opět vykládám o obsahu. Zkrátka a dobře, tento díl mi nepřipadal tak jednotvárný a kapánek neoriginální jako první díl. Jasně se oddělil od knih, které jsou známé podobným dějem. Školní prostředí, boj o nadvládu a bla, bla, bla. Tento typ knih je velmi častý, nemyslíte?

Konec tomu všemu dodal jiskru. Museli byste být velmi odolní, abyste nechtěli pokračování. Děj je totiž víceméně zaseknut v tom nejlepším. Ne že bych tím myslela nějaký boj na život a na smrt a slovíčka „pokračování příště“, ale spíš je to ten typ konce, kdy se dozvíte zásadní informaci a pak je příběh utnut. Ale i když víte, že i kdyby byl komix delší, nic pořádného byste se nedozvěděli, přesto byste si chtěli hned přečíst pokračování.

fly-high-1287786

Jako u všech ostatních mang je načase zhodnotit i kresby. Líbily se mi. Vážně. Já jen… Vadilo mi, že byly občas takové… jak to jen říct? Některé kresby byly prostě krkolomné. Nebylo jich mnoho, ale přesto nebylo příjemné vidět ty chybky. Navíc musím opět zmínit (zmiňovala jsem to i u prvního dílu, že ano?), že postavy vypadaly starší než jsou. Obyčejná třináctiletá holka není tak vytáhlá. Vypadá spíš na osmnáct. Naopak Meruini rodiče vypadají příliš mladě. Maminka Meru musí mít už něco kolem třiceti, ale vypadá spíš na dvacet. Jenom doufám, že knihu příliš nekritizuji… A také doufám, že to není charakteristické pro všechny mangy. Proto pokud jsou tyto chyby normální, ignorujte je, prosím. Ještě jsem neviděla tolik mang na to, abych měla alespoň o čem povídat.

Poučení:

I když máš zlomené obě nohy, můžeš jít. 😀 😀 😀

Závěr:

Jestli jste ještě nečetli první díl Fly High!, je načase, abyste si ho přečetli. Tato manga je určitě jedna z lepší. Je oddychová, legračí a pro všechny věkové kategorie.

Hodnocení knihy:

*Děkuji za poskytnutí recenzního výtisku nakladatelství Zoner Press