Knižní recenze

Stroj předurčený ničit se srdcem na dlani | Diabolik

Nemesis byste si na první pohled dokázali splést s člověkem, to ovšem jen v případě, že byste se nechali zmást zevnějškem. Nemesis totiž není člověk, ale bytost jménem diabolik stvořená chránit. Jakýmkoliv možným i nemožným způsobem, všemi dostupnými prostředky – třeba i vraždou.

Aby svou povinnost splnila i tentokrát, musí se naučit nové způsoby boje, jí dosud neznámé. Iluze, přetvářka a skryté pletichy se tak stávají jejími druhými jmény, jako stroj neschopný hlubších citů pak čelí opravdové výzvě, když s měnící se podobou musí přizpůsobit i své chování a dosud zažité zvyky. Její chráněnka je totiž vyžádána jako rukojmí a Nemesis musí přijít na způsob, jak na tvrdé jádro nabalit poddajnou slupku. Když ne, hra je u konce a v ohrožení se ocitne mnohem víc, než jeden lidský život.

Celou recenzi si můžete přečíst na KNIHCENTRUM revuePřečíst ukázkuOficiální anotace:

Diabolik je sci-fi román o technicky vyspělém světě, kde lidské city zůstaly pozadu. Ale nechybí v něm romantika, jen si na ni chvíli musíte počkat.

Nemesis je diabolik. Stroj bez emocí a citů. Smyslem její existence je chránit Sidonii, dceru galaktického senátora. Neexistuje nikdo, koho by nezabila, aby Sidonii udržela v bezpečí. Ale když se stane, že je Sidonie povolána ke galaktickému dvoru, kde jí šílený císař hodlá držet v zajetí jako rukojmí, existuje pro Nemesis jen jedna možnost, jak ji účinně ochránit. Musí se stát Sidonií.

Jedna z nejnebezpečnějších zbraní v celé galaxii je teď zamaskovaná k nepoznání a nucena žít ve světě pozlátka a korupce. Nemesis musí zapomenout, že je diabolik a pečlivě skrývat své schopnosti, jinak riskuje to nejhorší, smrt té, kterou měla chránit. Když se říše začíná otřásat v základech, Nemesis se dozví, že existuje mocnější síla než její smrtící schopnosti. Jediná, kterou ona nemá. Lidskost. Uprostřed lží, intrik, falše a nenávisti je to právě lidskost, která ji může zachránit a s ní i Sidonii a celou zemi.

Název: Diabolik (GR)
Autorka: S.J. Kincaid
Překlad: Lucie Schürerová
Série: Diabolik
Díl: 1.
Počet dílů v sérii: 3
Počet stran: 373
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2017
Vazba: Pevná s přebalem

Photograph (c) Chelsea Dier

O autorce:

S. J. Kincaid se narodila v Alabamě, vyrůstala v Kalifornii a do školy chodila v New Hampshire, ale teprve když žila nějaký čas v sousedství strašidelného hřbitova ve Skotsku, uvědomila si, že chce být spisovatelkou. Její debut Insignia vyšel v roce 2012, o rok později následoval druhý díl Vortex a poslední díl trilogie Catalyst byl publikován v roce 2014. Autorka nyní žije v Kalifornii a Diabolic je její zatím poslední kniha.