Názorovky, Nedočteno

Když jste spasitelkou na plný úvazek | Křišťálový meč

Po Rudé královně, kterou jsem až na pár chybek úplně zbožňovala, jsem tohle absolutně nečekala. Jasně, všichni tvrdí, že je to vycpávkový díl, ale abych se celých těch 57 stran třásla touhou trhat listy, to sakra ne.

description

Vážně, za těch pár desítek stran, kdy je Mare mezi rudými, jí ego narostlo do nebeských výšin, cca 50x zmínila, že je nepřemožitelná bohyně blesku / je výjimečná / je nejmocnější / je tváří rebelie a další triliardu ptákovin a zároveň si 60x s údivem pomyslela, že před ní všichni ustupují. Což je přinejmenším nesmysl, lidi na vás nemůžou zírat a ustupovat vám z cesty 24/7, i když jste podělaná egoistická mrcha, co si sakra myslí, že je bohyní všeho.

Od chvíle, kdy Mare šlápla mezi rudé, to bylo velké HELL TO THE NO.

Já sakra rebelie miluju, nemám nic proti vyvoleným, Katniss Everdeen je jedna z mých absolutně nejoblíbenějších hrdinek, ale tohle je strašně moc na sílu. Takže the end, se sérií končím. A jdu se zahrabat do hromady polštářů, protože to znamená, že si nemůžu pořídit tu nádhernou speciální edici prvního dílu, po které koukám už několik měsíců, ani ten podělaný čtvrtý podepsaný díl, na který skrblím už od nového roku.

descriptionPřečíst ukázkuOficiální anotace:

Krev Mare Barrowové je rudá jako většiny obyčejných lidí. Má ale nadpřirozené schopnosti jako Stříbrná, dovede ovládat blesky, což je zbraň, kterou chce královský dvůr získat pod svou kontrolu. Sice ji obvinili, že to vše jen předstírá a je prachsprostá podvodnice, ale jí se podaří uprchnout od Mavena, prince a přítele, který ji zradil. A Mare zjistí něco vskutku překvapivého – není jediná Rudá, kdo má podobné schopnosti. 

Pronásledovaná Mavenem, z nějž se nyní stal pomstychtivý král, vyráží pátrat po rudostříbrných bojovnících, aby je vyzvala k souboji s jejich utlačovateli. Ale nehrozí snad Mare nebezpečí, že se z ní stane přesně taková zrůda, které se pokouší porazit? Nezlomí ji váha životů, jež je nutné položit ve jménu revoluce?

Název: Křišťálový meč
Autorka: Victoria Aveyard
Překlad: Alžběta Kalinová
Série: Rudá královna
Díl: 2.
Počet dílů v sérii: 4
Počet stran: 416
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2016
Vazba: Pevná s přebalem

kristalovymec3

 

O autorce:

Victoria Aveyard se narodila a vyrostla v East Longmeadow v Massachusetts, na malém městě známém snad jen pro ten nejhorší kruhový objezd v celých Státech. Přestěhovala se do Los Angeles, kde na Univerzitě Jižní Kalifornie vystudovala scenáristiku a dodnes tam žije, přestože tam člověk nepozná, jestli je léto, nebo zima. Momentálně píše knihy i scénáře a svoji kariéru používá jako výmluvu, aby mohla číst hromady knih a koukat se na spousty filmů.

 

 

Zdroje obrázků:

https://www.publishersweekly.com/pw/by-topic/childrens/childrens-authors/article/65625-q-a-with-victoria-aveyard.html