Povídání o knihách

Knižní výzva 2018

Ano, přesně tak. 21. prosince a já teprve teď zveřejňuji článek. Na mou obranu, ono to fakt dřív nešlo. Každopádně… Jsme znovu na 120 knihách. Proč? Protože jsem měla pocit, že těch 240 knih akorát všechny demotivovalo a stejně se našli tací, kteří to překonali. Tedy, pro mě jste borci všichni, mně se 120 knih snad nepodaří ani v důchodu, ale víte, co mám na mysli. Ale chápu, že ti, co si nastavili vyšší cíl se ptají: Co teď?

No, předně mám pro vás testovací návrh. Pokud jste jedni z těch konzumních čtenářů, kterým lidi jako já závidí i nos mezi očima, můžete využít velké množství knih na nižší časový úsek – takže když jsem superman a přečtu za půl roku/čtvrtletí/týden 120 knih, výzvu si dám na daný časový úsek. Pokud jste normální smrtelníci jako já, nic se nemění, výzva je pořád roční, jen nápad pro ty, co prostě čtou tak rychle, že jim výzva nestačí.

Tak jo, to bychom měli. Pořád platí, že máme FB skupinu Knižní výzva 2018, kde můžete své cíle sdílet, komunikovat o knihách a tak dále, a tak dále. FB skupinu můžete najít zde.


Ofiko pravidla (je jen na vás, jak si je interpretujete):

Cílem této výzvy je vybrat si určité množství knih, které byste za rok 2018 chtěli přečíst. Pokud chcete, můžete si vybrat i konkrétní knihy – je to na vás. Pojmout ji klidně můžete jen v tzv. volném tempu, kdy postupně přidáváte ikonky s cíli, které jste již dosáhli a nedávat si žádný konkrétní milník. Máte volné ruce. Jak už jsem psala výše, supermani, kteří ví, že přesáhnou 120 knih za rok, mají možnost dávat si milníky na kratší časový úsek, než je rok.

Množství knih se může pohybovat od 10 do 120 knih. Ať už je to na rok, nebo na tři měsíce.

Pokud svou výzvu splníte dříve, než jste předpokládali, můžete si počet knih navýšit. Pokud si naopak budete myslet, že nestíháte, můžete počet snížit.

Do komentářů mi napište odkaz na blog, se kterým se účastníte. Pokud volíte FB skupinu, příspěvky s vaším cílovým číslem jsou vítány.

Článek s výzvou byste měli zveřejnit 1. ledna 2018. Nic se ale nestane, když tak učiníte předčasně, nebo se z nějakého důvodu opozdíte (můžete se účastnit až do konce příštího roku). V článku by měla být ikonka s počtem knih, které chcete přečíst, pokud si dáváte volný režim, stačí úvodní obrázek a větička, že se účastníte.

Byla bych ráda, kdybyste napsali, že výzvu pořádám já, ale nebudu se zlobit, když to v článku neuvedete. Jen výzvu nevydávejte za svou.

Zúčastnit se můžete od teď do konce roku 2018.

Pokud na tuto výzvu narážíte v roce 2018, zúčastnit se určitě můžete. Knihy se počítají od začátku roku, ne od data, kdy zveřejníte článek s výzvou. Pokaždé tedy uvádějte i knihy, které jste v tomto roce již přečetli.


 


A bonusové ikonky…