Knižní recenze

Raven míří do finále | Temný Říman

temny-riman2

Gabrielovo inferno se mimo jiné zaměřilo na Danteho Alighieriho, Florentská trilogie pak pracuje se Sandrem Botticellim. Na rozdíl od Gabriela se však už nepohybujeme jen a pouze na poli romancí, ale i v lehkém paranormálnu. Temný Říman, finále celé trilogie, uzavírá dějovou linku a loučí se s už nám dříve představenými postavami. A co se týče celkového dojmu…

Pokud jste od spisovatele už něco četli, víte, co čekat – romantiku, romantiku a opět romantiku. Jako stávající čtenáři ani nejspíš nepotřebujete vědět, na co se u této série připravit, pokud ale teprve začínáte, měli byste být smířeni s otevřenými milostnými scénami, a také špetkou fantasy. Pokud bychom měli být konkrétní, zabrousíme zde především do upířího oddělení.

Potřebovala ochránit svou sestru. Musejí se do Říma dostat živé.
Zleva se ozval křik a Ravenin věznitel zvolnil. Vyšplhali na jakýsi příkrý, skalnatý kopec a ušli ještě okolo dvaceti kroků, než ji hrubě shodil na zem.

Celou recenzi si můžete přečíst na KNIHCENTRUM revuetemny-riman-9

Přečíst ukázkutemny-riman-9788075056573.280299474.1490830681

 

 

Oficiální anotace:

Temný Říman je poslední díl trilogie. Opět se setkáváme s charismatickou, ale fyzicky postiženou Raven, florentským princem a ostatními upíry, Gabrielem a Julií. William vede komplikovanou válku proti jiným upírům a diplomaticky lavíruje na hraně ve vztahu s Kurií, Raven bojuje o život své sestry i o svou lásku, prožívá útěky i návraty.

 

Název: Temný Říman / The Roman
Autor: Sylvain Reynard
Překladatelky: Hana Netušilová, Kristýna Vyhlídková
Série: Florentská trilogie / The Florentine
Díl: 3.
Počet dílů v sérii: 3 (+ prolog Princ)
Počet stran: 301
Nakladatelství: XYZ
Rok vydání: 2017
Vazba: Pevná s přebalem

O autorovi:

Sylvain Reynard je anonymní kanadský autor série románů o profesorovi Gabrielu Emmersonovi, který je předním odborníkem na díla Danteho.

Spisovatel do svých románů zařazuje renesanční dobu, umění, architekturu a hlavně město Florencii. Do svých románů zakomponovává: sex, lásku, víru a vykoupení.

Svůj první román z trilogie vydal pod jménem Gabrielovo Inferno. Další úspěšné díly Gabrielův Očistec a Gabrielův Ráj následovaly rychle za sebou. Napsal také samostatné knihy Princ a Temná Raven.

Knihy Sylvaina Reynarda jsou oblíbené po celém světě, a tajemné i tím, že autor skrývá svou identitu.