Rozhovory s autory, Soutěže

Blog Tour aneb zpověď autorů + SOUTĚŽ

blogtour2017

Pořadatelky Melinda, Ellen a Ivcca.

V předchozích dnech jste mohli zaznamenat články k novému Blog Tour, dnes vám jeden přináším i já. Byť je jich pouze sedm, věřím, že si rádi počtete. A když ne… No, pořád tady pro vás mám tu soutěž o podepsané knihy a záložky, že ano? A to i od autorů, kteří se zde v článku buď pro nedostatek času, nebo pro obtíže s otázkou neobjevili. Otázka, na kterou bych já sama v jejich pozici nechtěla odpovídat (já vím, jsem ďábel) zněla následovně:

Na jakou otázku byste chtěli odpovědět, ale nikdo se vás na ni nezeptá?

Takže asi tak. A fenomenální odpovědi? Ty můžete najít níže. A formuláře k soutěži taky. A linkovač, že jo, abyste mohli mrknout i na další blogy.blogtourtrigianiAdriana Trigiani – Obuvníkova žena

Otázka: Kdybys měla napsat knihu, kterou by sis přečetla jenom ty, o čem by byla?

Odpověď: Napsala bych knihu básní. Píši básně, ačkoliv je s nikým nesdílím. Psaní poezie shledávám jako skvělou cestu k psaní prózy. Zamilovávám se do slov, popisu a formy a to snad mé knihy zalévá barvou a uměleckým užitím jazyka, který má vyprávění pro mého milovaného čtenáře obohacuje.


blogtourarsdalePeternelle van Arsdale – Bestie je zvíře

Myslím, že otázka, kterou bych ráda zodpověděla je: „Jaké jsou tvé pocity ohledně konceptu „světotvorby“ v žánru fantasy?“ Vypadá to jako by se tato fráze objevovala ve velkém množství recenzí a mnoho čtenářů fantasy jsou vůči tomuto subjektu silně zaujatí. Někteří čtenáři chtějí velmi komplexní společnosti a složitě popsanou kulturu a politiku. Chtějí přesně vědět, jak se všechno děje a proč to existuje v takové podobě v jaké to je. Takové knihy si dokážu užít, ale není to ten typ, který budu ráda psát. Zatímco značnou část úsilí vkládám do komunikace a každodenního života mých postav a určitě to odhaluji prostřednictvím jejich myšlenek a jednání, nelpím na tom víc, než je nutné. A nemyslím si, že je zde nějaká správná cesta, jak to dělat. Pohádka (což je to, k čemu se přikláním) a high fantasy mohou být ve stylu celkem odlišné a přesto spadají pod větší kategorii „fantasy“. Takže si myslím, že se zde najde místo pro všechny chutě a čtenáři si sami mohou vybrat, co se jim líbí.


blogtourpaige

 

 

Laurelin Paige – Závislá na tobě

Myslím, že si přeji, aby se mě lidé víc ptali na moje postavy. Trávím hodně času přemýšlením nad jejich charaktery a ráda bych o nich mluvila častěji.

 

 


blogtourskye

Evelyn Skye – The Crown’s Game

Otázka na kterou se mě nikdo neptá, je: „Udělala bys ohledně své publikační kariéry něco jinak?“ Moje odpověď je: Ne, i když to zabralo mnoho let a knih, které nebyly nikdy publikovány. Když se teď ohlédnu zpátky, chápu že každá z těchto nepublikovaných knih byla součást mé cesty. S každou jsem se poučila a stala se lepší spisovatelkou. Vika a Nikolai a Pasha a The Crown’s Game ke mně přišli, když jsem byla konečně připravená a schopná vyprávět jejich příběh tak, jak si zasloužil být vyprávěn.

 


blogtourewingAmy Ewing – The Jewel

Jedna věc, na kterou se mě nikdo neptá, je nedostatek náboženství v The Lone City. Byla to záměrná volba, protože jsem usoudila, že královská rodina by nikdy neuznala moc větší, než má ona sama (jako opak k monarchiím v našem světě, které tvrdí, že svou moc mají od boha). To mi také bránilo užívat pojmy jako „peklo“ a „modlit se“, protože tyto termíny jsou neoddělitelně spojeny s náboženstvím.


blogtourraasch

 

Sara Raasch – Sníh nebo popel

Och, to je tak podlé! Vždy ráda mluvím o mé oblíbené postavě JINÉ NEŽ Meira – všichni okamžitě usuzují, že je to Meira! A Meira má v mém srdci určitě specifické místo, ale zbožňuji Shazi, podzimní princeznu, kterou jsme poprvé potkali v prvním dílu Sníh a popel, ale znovu ve druhém Frost Like Night. Je tak zábavná, čirá nevinnost a radost!

 

 


blogtourhiggins

 

Wendy Higgins – Svůdné zlo

Přeji si, aby se mě někdo zeptal: „Změnila bys něco na Svůdné trilogii?“ Moje odpověď je ano. Dvojčatům Ginger a Marně bych připsala španělské, nebo latinsko americké kořeny, abych měla víc multikulturní obsazení. Myslím, že by byly úžasné latinské tanečnice!

 Podmínky soutěže:

  • Formuláře jsou tři – první dva pro podepsané knihy Lauren Paige a Darrena Shana a poslední pro hromádku podepsaných věcí, zapsat se můžete i do vícero najednou
  • Soutěžit můžete v každém formuláři pouze jednou, stejné IP adresy nemilosrdně vyřazuji
  • Účastnit se můžete pouze s českou doručovací adresou
  • Pokud budete mezi výherci, musíte mi do 48 hodin odpovědět, takže si zkontrolujte, že do dotazníku zadáváte správný mail, abych pak nemusela losovat někoho dalšího
  • Soutěž trvá od 21. září 2017 do 5. října 2017


DSCN19301

a Rafflecopter giveaway

DSCN19241

a Rafflecopter giveaway

DSCN19331

a Rafflecopter giveaway