Co se jinam nevešlo

Vysněný čtecí koutek

Docela k popukání, že v okamžiku, kdy koukáte na prosklené knihovny (ale kdy já nekoukám na prosklené knihovny, že jo) vám na mail dorazí nabídka na článek, s jehož zveřejněním se zařadíte do soutěže takovou knihovnu vyhrát. A já si říkám proč ne. Kromě jiného vám v článku ukážu i spárované křeslo a hlavně několik kousků, které bych si do ní uložila. Takže… moje vysněná knihovna, jo?

Protože mám v pokoji tři úžasně prostorné stěny, které postupně plním závěsnými poličkami, jistě si živě dokážete představit, jak z hloubi duše toužím po nějakém vyměřeném policovém systému, kterým bych svému drahému otci otrávila život. Ne, vážně, kdybych byla zlomyslná a chtěla ho zabít, jisto jistě bych si objednala takovou padesátku policových dílů (dobře, padesátka by jich asi nebyla, znáte moji matiku) a pokojně si sedla, abych sledovala ten infarkt, co se o něj pokouší, kdykoliv vidí, že mi nesou další obrovskou těžkou plochou krabici. Pro představu něco takového:

vysnenyctecikoutek5

https://www.biano.cz/produkt/5731227-knihovna-modul-400-x-1000-mm

Ale protože zlomyslná nejsem a hlavně momentálně pokukuji po stojaté polici, můj plán by zahrnoval něco zcela rafinovanějšího. Jasně, mohla bych si vybrat obyčejný policový díl, něco podobného těmto kráskám:

vysnenyctecikoutek4

https://www.biano.cz/produkt/30344297-tone-hone-moderni-knihovna-neva-bila-mat
https://www.biano.cz/produkt/28195785-cerna-knihovna-13casa-kafka
https://www.biano.cz/produkt/5698889-regal-quadro-2
https://www.biano.cz/produkt/30342839-tone-hone-tancici-knihovna-conera-v-seda-mat
https://www.biano.cz/produkt/30343829-tone-hone-designova-knihovna-gala-m-seda-mat

Jenže já jsem děsně praktický a líný člověk, takže můj momentální sen obnáší širokou a hlavně prosklenou knihovnu, do které by mi nešel prach. Můj absolutní vítěz je tedy knihovna Billy:

vysnenyctecikoutek7

https://www.biano.cz/produkt/6209933-knihovna-billy

Jenže pak… kromě pohovky doma nemám žádné posezení. Jako fakt, žádné. A protože jsem ten praktický jedinec, vybrala bych si nějaké pohodlné a pokud to jde, tak i snadno uskladnitelné. A tohle skládací to přesně splňuje:

vysnenyctecikoutek6

https://www.biano.cz/produkt/7138899-rozkladaci-kresilko-karup-nest-red

A když už jsme u nové knihovny, bylo by super, kdybych do ní měla co dát. Teda… Ne že bych doma neměla dost knížek, abych ji hned nezaplnila, ale víte co, nové knížky se hodí vždycky. A abych byla upřímná, knihy se mi každým dnem hromadí – hlavně teď, když si objednávám spíš ty v angličtině.

Prvním a absolutním vítězem mého wishlistu je Čarodějův učeň. Jedná se o klasiku, kterou mám už dlouho na seznamu, ale pořád se nemůžu dokopat si ji koupit. A můj úplný (momentální) wishlist? Na ten můžete kouknout tady.

Každopádně, pokud jako já zrovna hledáte knihovnu, zvážila bych Biano.cz, mají tam nabídku z různých e-shopů, takže takové shromaždiště, kde si můžete navolit požadavky. A Martinus.cz na knížku, to už je samozřejmost. 🙂