Knižní recenze

Barmanka a notorický sukničkář | Vášnivý lhář

vasnivylhar3

Spisovatelské duo sestávající z Christiny Hobbs a Lauren Billings funguje už nějakou dobu. Pozornost vzbudilo už sérií Božský bastard, nezůstalo však ale pouze u ní a dnes už je na pultech našich knihkupectví druhá série – Wild Seasons. Ta (zatím) sestává ze čtyř dílů, dnes se mrkneme na zoubek tomu nejnovějšímu. A ano, kdyby vám to nedocvaklo už podle obálky, je to těžká romantika.

Protože každý díl představuje jiné hlavní hrdiny, i tady se setkáváme s „novými“ postavami – Lukem a London. Slovo nové je v uvozovkách, protože je známe jako ty vedlejšky z prvního dílu. Pokud jste byli stejně jako já z Vášnivého hříšníka trochu zklamaní, Vášnivým lhářem si spravíte chuť. Hlavní zábavu nám tentokrát obstará notorický sukničkář a do sebe uzavřená barmanka, co od nechtěných obdivovatelů už musela srazit nejednu nabídku. Máme zde jednu bouřlivou noc, trochu nedůvěry a abychom se náhodou nenudili, i skutečnost, že spolu tato dvojice už před nějakou dobou chodila.

„Proč jsi se mnou dneska šla domů? Riskuju, že budu znít jako totální vůl, ale… říkala jsi, že se zákazníkama domů nechodíš. A přitom jsme tady.“
„Nechodím,“ řekne rychle, ale tiše. „Nikdy.“

vasnivylhar5Abych vše uvedla na pravou míru, druhou sérii autorek Božský bastard jsem nečetla, za poslední roky jsem o ní ale hodně slýchávala a na svou první Christinu Lauren se těšila. Vtipné oddechovky, to je zkrátka něco pro můj povinnostmi šikanovaný mozek. A konkrétně humor těchto dvou autorek mi opravdu sedl, při čtení mě nejednou popadl smích a vůbec celkově se to celé četlo naprosto božsky, takže jsem všechny čtyři knihy zvládla přečíst najednou.

Pohledy hlavních hrdinů se stejně jako v předchozích dílech střídají. Nemohu říct, zda mi byl sympatičtější Luke, nebo London, protože oba měli něco do sebe. Ale sakra, ten Londonin ostrý jazyk a dialogy s Lukem… To se mi fakt líbilo. Abych byla upřímná, v okamžiku, kdy to mezi nimi začalo sklouzávat ke stereotypu jedna noc, něco na tobě je, miluju tě, jsem začala protáčet panenky. Naštěstí, duo Christina Lauren umí i z toho největšího klišé vytřískat co nejvíc, takže mi to v tu chvíli ani nepřišlo.

„Říkalas, že nejsem tvůj typ. Co je tvůj typ?“
„Vousatej. Pohodář. Potetovanej.“
„Hipster s diplomem z pivovarnictví? zeptám se a ona se zasměje. „Ten typ chlapa, co investuje mocně do vosku na vousy, aby si hezky zatočil konce nahoru?“
„Tak něco.“

vasnivylhar4Nemám moc ráda, když se ženské autorky pouštějí do mužských a jejich myšlení, protože z toho nakonec často vzniká hybrid se vzhledem chlapa a myšlením ženské. Ne každá autorka se umí vcítit do toho, že chlapi nejsou takové citlivky jako my, Christině Lauren se to ale dařilo a Luke na mě působil celkem reálně. A to i přes ta zmíněná klišé, které kniha občas obsahovala. Což je snad jediný důvod, proč knize trochu ubírám na hodnocení.

Pokud máte rádi romantiku, nevadí vám erotické scény a rádi se u něčeho zasmějete, sérii Wild Seasons, potažmo Vášnivého lháře vám doporučuji všemi deseti. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, jejich zápletka kompletně jiná, než ty v předchozích dílech, kniha se čte rychle a i když má chybky, ze svého žánru vyčnívá. Suma sumárum, bylo to moc fajn, toť vše, co potřebujete slyšet.vasnivylhar

Přečíst ukázkuvasnivylhar2Oficiální anotace:

Na dvojku, co nechce randit ani se do sebe zamilovat, jsou spolu nějak často nazí.

London Hughesová se po několika letech strávených na vysoké škole oddává surfování, po nocích pracuje za barem, vysedává s kamarády a důkladně zkoumá, jak to vlastně v životě chodí. Všechno jí jde skvěle, nic neřeší, nic neplánuje.

Ale když ji jednou ráno spláchne pořádná vlna a večer ji úplně převálcuje sexy úsměv Luka Suttera, vychýlí se trochu ze svého kurzu… a nabere jeho směr. Jasně, Luke je na první pohled plejboj, ale vytrvalý hlas v hlavě jí pořád opakuje: Prostě to zkus – je to jen jednorázovka.

Luke funguje v módu děvkaře tak dlouho, že už se ani nepozastavuje nad tím, co vlastně dělá. Ale po úžasné noci s London si uvědomí, že se od zničujícího rozchodu vůbec nikam neposunul, ať už se vrhal kamkoliv – a s kýmkoliv. Díky London zatouží zase po něčem víc.

Každý vztah tvoří vždycky dva… a jejich minulost. London si s Lukem sice užívá, ale když zjistí, jaká je jeho minulost – konkrétněji, kdo je kdo v ní – všechno se nějak zamotá, což je přesně to, čemu se chtěla vyhnout. Pak už je to na Lukovi, aby změnil svůj život a přesvědčil ji, že nemá přehazovat výhybku.

Název: Vášnivý lhář / Wicked Sexy Liar
Autorka: Christina Lauren
Překladatelka: Květa Oakland
Série: Wild Seasons
Díl: 4.
Počet dílů v sérii: 4 (?)
Počet stran: 348
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2017
Vazba: Pevná s přebalem

vasnivylhar1O autorce:

Christina Lauren je pseudonymem dvou autorek, Christiny Hobbsové a Lauren Billingsové. 

Jejich prvním dílem vydaným pod tímto uměleckým jménem byl Božský bastard a šlo o přepracování mimořádně úspěšné fankfikce Christiny Hobbsové The Office (přes dva miliony stažení na internetu).

Přestože od sebe autorky odděluje celá Nevada, povídají si spolu i několikrát denně a shodnou se na tom, že Ruby Pumps je nejlepší barva laku na nehty všech dob, a kdyby mohly, proseděly by celý den na molu v San Clementu a pozorovaly oceán.

Více na: christinalaurenbooks.comKnihu můžete zakoupit v e-shopu Knihcentrum