Povídání o knihách

Vánoce plné pohádek – Zlatá neděle + SOUTĚŽ

vfvsv

Poslední odpovědi do projektu a samozřejmě soutěž. Užijte si to! 🙂

Moje nejoblíbenější pohádka je Sněhová královna. Miluju ji z hodně důvodů – kamarádi z dětství vyrostou, aby se do sebe zamilovali – děsivá část, kde malý střípek zrcadla v Kaiově oku mění jeho osobnost – fakt, že tohle je ten druh příběhu, kde hrdinka zachrání hrdinu a ne naopak. A konečně – nádherný šťastný konec.

Moje nejoblíbenější pohádka je Kráska a zvíře. Na osamělém, sklíčeném, zlomeném a nedokonalostmi posázeném zvířeti je něco kouzelného. Také na chytré a rovněž osamělé, silné Belle, která dokáže vidět skrz nedokonalosti do muže pod tím vším. Je to můj absolutně nejoblíbenější příběh ze všech! 🙂

Oblíbená pohádka jsou pravděpodobně Tři medvědi, protože ukazuje antropomorfní zvířata a je to příběh tak rozštěpený dějovými mezerami a nekonzistentností, že bych mohl napsat celou knihu zabívající se vysvětlením!

Rovněž Červená Karkulka – o čem to všechno bylo?!??!

Alenka v říši divů. Má tak dlouhý seznam komplexních postav sahajících od zla k dobru, všechny do jedné vlastním způsobem okouzlujících.

Když jsem vyrůstala, moje nejoblíbenější pohádka byla Popelka. Milovala jsem myšlenku, že dívka pokrytá sazemi se magicky promění do krásné princezny. Teď to miluju protože si myslím, že si nás láska vždycky najde, bez ohledu na to, kým v tomto životě jsme.

To je dobrá otázka. Miluju pohádky a lidové příběhy.

Možná, že můj nejoblíbenější tradiční příběh je jeden z Wales, kde žiju, říká se mu The Lady of Llyn Y Fan Fach. (F se ve velštině vyslovuje jako V)

Je o záhadné ženě, která vyjde z jezera a vezme si místního muže, ale je dáno, že pokud ji třikrát udeří, vrátí se zpět se vším dobytkem a poklady.

Můžeš hádat, co se stane…

Moje nejoblíbenější pohádka, kterou někdo někdy napsal, je Andersenova Sněhová královna, která je skvělá.

Nejdřív mě napadly filmové, a tam na celé čáře vítězí Co takhle svatba, princi. Mám ji na DVD, ale nenechám si ji ujít, ani když jde v televizi. Z knižních jsem milovala Ferdu mravence, bere se to jako pohádka?

V dětství jsem taky pořád dokola četla soubor pohádek v knize Krása nesmírná (dodnes umím podle té obálky nakreslit koně).

P.S. Tohle nejsou zrovna pohádky, ale srdeční záležitosti určitě. 🙂

***

Pořád platí, že soutěže budu vyhlašovat pro vaše vlastní dobro až začátkem ledna, ještě nějaké výhry čekám, tak buďte trpěliví. 🙂 Soutěžit můžete do 31. prosince, po vyhlášení soutěže výherci zašlu mail (ještě nevím, kolik vás bude, nějak se to rozpočítá), ozvat se mi musíte do 48 hodin, pak losuji dalšího. Můžete se zúčastnit každé adventní soutěže, jen berte na vědomí, že moje magické ručičky to zařídí tak, abyste nekradli podpisy jiným, takže výhra vás čeká „pouze“ jednou.

Soutěžit můžete s doručovací adresou v ČR

a Rafflecopter giveaway