Povídání o knihách

Vánoce plné pohádek – přípravy na zlatou neděli

vfvsv

Zítra máme zlatou adventní neděli, ve středu bude tedy poslední článek do projektu, a to recenze na Dvůr trnů a růží (nemůžu tvrdit, že to bylo prvoplánové, ale prostě to tak vyšlo). Takže představení posledních sedmi autorů:

Huntley Fitzpatrick je značně plodnou autorkou. Vyšla jí u nás duologie Můj život u sousedů, a také samostatný román Čemu jsem věřila. Jedná se o young adult romantiku.

Katy Evans můžete znát díky její new adult romantické sérii V ringu. Nutno poznamenat, že v originále se nejedná o jedinou její sérii.

Jasper Fforde u nás možná není tak známý, to však neznamená, že by si jinde nenašel svoje čtenáře. Prorazil hlavně se svou sérií Středa Další (ani já nechápu, odkdy je Thursday Next právě tohle) soustředící se na pověstné literární hrdiny. Dále taky kouzelnickou sérií Kronika Jennifer Strangeové a ještě pár knihami, které u nás bohužel nebyly přeloženy.

 

K.A. Tucker napsala Deset malých nadechnutí romantickou sérii plnou vtipu a pokaždé se soustředící na jiné hrdiny.

Rebecca Donovan má na svědomí sérii Dýchání. Ano, jedná se o romanťárny, ale rozhodně ne o nic jednoduchého.

Catherine Fisher napsala překrásnou duologii Inkarceron, kde vězení má svou mysl a není z něj úniku. A samozřejmě, pokud jste angličtináři, můžete si přečíst i něco dalšího.

Veronika Matysová vás mohla upoutat třeba knihami Míša v síti, Nikki, vrať se, nebo Patricie. Jedná se o knihy pro dospívající, ale rozhodně ne o povrchní dívčí románky. Zabývá se nejrůznějšími problémy – od alkoholismu až po pedofilii. Mimo uvedené vydala i pár knih pro děti.