Povídání o knihách

Vánoce plné pohádek – Stříbrná neděle + SOUTĚŽ

vfvsv

Zítra je stříbrná neděle, to znamená další autoři, se kterými byste se měli seznámit, než mrknete na jejich odpovědi. 🙂 Tentokrát jsou to všechno ženské autorky.

Alessandra Torre

 

Moje nejoblíbenější pohádka je Popelka. Miluju myšlenku muže, který pro svou dívku prohledá celé království a příběh jejich setkání na bále. Má to magii a osud a opravdovou lásku – perfektní kombinace!

Jasinda Wilder

Moje nejoblíbenější pohádka? Musím říct, že Kráska a zvíře. Nejen kvůli nádhernému zpracování od Disneyho, ale kvůli pohádka samotná je tak bohatá a komplexní a nabízí tolik různých, nádherných cest k dalšímu převyprávění.

Fiona Paul

Myslím, že moje nejoblíbenější pohádka je Ošklivé káčátko, protože se zabývá zvířaty a má opravdu pozitivní poselství. Abychom viděli náš opravdový potenciál, hodně z nás musí vyrůst do našeho skutečného já.

Jeanne Ryan

Moje nejoblíbenější pohádka je pravděpodobně Aladin, protože miluju myšlenku, že se mi splní má přání a možnost řídit létající koberec.

Gwen Hayes

Moje nejoblíbenější pohádka je Kráska a zvíře. Miluju myšlenku, že osoba která nás opravdu miluje, vidí pod to, co ukazujeme světu.

Jennifer E. Smith

 

Moje nejoblíbenější pohádka je pravděpodobně Sněhurka a sedm trpaslíků. Vím, že to není nijak zvlášť vánoční, ale je na ní něco, co jsem milovala už dřív. Když jsem byla malá, navzájem jsme si se sestrou příběh četly a ve mně to vždycky uvízlo (A samozřejmě taky miluju film!).

Jenny Downham

Moje nejoblíbenější pohádka je Sněhurka, ale ne ta dezinfikovaná verze od Disneyho. Když jsem byla malá, četla jsem verzi od bratří Grimmů a vyděsilo mě, že matka nařídila, aby byla dívka zabita a pak snědla to, o čem si myslela, že jsou to její plíce a játra! Rovněž to, že se převlékla za čarodějnici a pokusila se Sněhurku zabít hned podruhé.

Muselo to se mnou hluboce zamávat, protože když jsem byla herečkou, dělala jsem o tom one-woman show. Změnila jsem příběh na takový, kde žena, která toužila po dceři, uzavřela dohodu s kouzelným stromem, a to takovou, že kdyby byla požehnána holčičkou, souhlasila by, že zemře v den dceřiny svatby. Jak dívka rostla, její matka jí zakázala veškerý kontakt s muži a chlapci v obavách z vlastní smrtelnosti.

Myslím, že tento hluboký pocit být nahrazena mladší generací a všechny obavy, který takový pocit přináší proudí v mé nejnovější knize Unbecoming. Takže možná s touto pohádkou od bratří Grimmů stále pracuji!

***

Pořád platí, že soutěže budu vyhlašovat  pro vaše vlastní dobro až začátkem ledna, ještě nějaké výhry čekám, tak buďte trpěliví. 🙂 Soutěžit můžete do soboty, v neděli spouštím další soutěž, po vyhlášení soutěže výherci zašlu mail (ještě nevím, kolik vás bude, nějak se to rozpočítá), ozvat se mi musíte do 48 hodin, pak losuji dalšího. Můžete se zúčastnit každé adventní soutěže, jen berte na vědomí, že moje magické ručičky to zařídí tak, abyste nekradli podpisy jiným, takže výhra vás čeká „pouze“ jednou.

a Rafflecopter giveaway